נשירת שיער היא אחת נבין הבעיות המטרידות ביותר, שכן קשה מאוד למצוא לה פתרון. יש נשירות שיער שנובעות כתוצאה ממצב נפשי קיצוני, חלקן בעקבות תזונה לא נכונה, אחרות בעקבות גנטיקה או מצב הורמונלי שאינו מאוזן. צמיחתו של השיער מתבצעת בשלושה מחזורים: שלב הצמיחה, שלב המעבר, ושלב הנשירה. כל שערה הנמצאת על ראשנו נמצאת במחזור אחר בכל זמן. בדיקת דם רגילה יכולה לשקף את מצב בריאותנו, וכך נוכל לקבל קצה חוט למקור הבעיה לנשירה. לא תמיד מדובר בעניין גנטי.

 

 

כיצד ניתן למנוע או להפחית את תופעת הנשירה?

 

מורינגה הוא עץ המשמש לטיפול בבעיות רפואיות שונות. הוא מכיל 90 רכיבים מזינים החיוניים לגופנו ומספק לנו אנרגיה זמינה. צריכה של צמח המורינגה כתוסף תזונתי על בסיס יומיומי קבוע, תסייע לנו לטפל בתופעת הנשירה.

 
 השוואת מורינגה

 

חלבונים

 

מורינגה מכילה 26.2 גרם חלבון ל-100 גרם. החלבון שנמצא בצמח המורינגה הוא חלבון איכותי. רבים מאיתנו מתקשים לצרוך את כמות החלבון המומלצת ביום (משתנה על פי נתוני משקל וגובה), ולכן המורינגה משלימה לנו את תצרוכת החלבון. מחסור בחלבון עלול לגרום לנשירת שיער ולכן צריכה קבוע של המורינגה יכולה לעזור למנוע נשירת שיער.

 

 

ויטמין B 

 

מורינגה מכילה כמות אידיאלית של ויטמין B. ויטמין זה, ידוע בהיותו מסייע להורדת רמות מתח ולחץ. מורינגה מסייעת לגוף להתמודד עם מצבים אלה, וכך מונעת נשירת שיער שמתרחשת כתוצאה מסיבה זו. בנוסף, ביוטין אשר מצוי בריכוזים גבוהים בויטמין B, משפר את בריאות השיער והקרקפת וכך מונע נשירה.

 

 

ויטמין E

 

ויטמין זה, אותו מכילה המורינגה, נחשב לנוגד חמצון עוצמתי אשר פעולתו שומרת על קרקפת בריאה. שילוב של המורינגה יומיום בתפריט התזונתי היומי שלנו מסייעת למנוע נשירת שיער לאורך זמן, ולשמור עליו בריא, חיוני וחזק.

 

 

אומגה 3

 

מורינגה מכילה חומצות שומן מסוג אומגה 3, אשר מצוינות לצמיחה של שיער בריא. כמו כן, חומצות שומן מסוג זה, הוכחו במחקרים כמונעות קשקשים.

 

 

נוגדי חמצון

 

צמח המורינגה עשיר בנוגדי חמצון רבים המסייעים לבלום תהליכים חמצוניים בתאים על ידי הפחתה בתנועת הרדיקלים החופשיים בגוף. נוגדי החמצון מסייעים לגוף לנטרל רעלים בדם וכך דם נקי זורם לאזור הקרקפת וחומרים מזינים מגיעים ביעילות.