מורינגה הוא צמח אשר צומח כבר אלפי שנים בדרום הודו. כיום, ניתן למצוא גידולים שלו במקומות שונים בעולם. בארץ צמח המורינגה גדל באזור ים המלח והערבה בתנאים המספקים לו מינרלים ומלחים בריכוזים גבוהים, מה שמעניק לצמח את ערכיו התזונתיים מחוללי הניסים. מורינגה מכילה כמויות גבוהות של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חומצות שומן מקבוצות אומגה 3,6 ו-9 ומכילה גם חומצות אמינו חיוניות שתפקידן לייצר חלבון לתהליכי בנייה וחידוש של התאים בגוף. רכיביה התזונתיים של המורינגה מאפשרים לה לתמוך בריפוי ובמניעה של סוגי מחלות רבות ביניהן מחלת הסוכרת.

 

לפרטים נוספים ורכישת מורינגה ליחצו כאן >>

 

מחקר אשר בוחן את הקשר בין מורינגה וסוכרת ותומך בקשר שבין שימוש במורינגה והורדת אחוזי הסוכר בדם,התפרסם ביוני 2012 במגזין עבור חולי סוכרת ונקרא:

Evaluation of antidiabetic and antioxidant activity of Moringa oleifera

 

המחקר מעלה כי פרט להיותו של צמח המורינגה נוגד חמצון חזק, אשר מפחית דלקות כגון דלקות גרון, מפרקים וגידים, מסייע לטיפול בכאבי ראש, בריחת סידן ונלחם בהתפתחות תאים סרטניים, הוא  מונע ומטפל במחלת הסוכרת.

 

מחלת הסוכרת

 

סוכרת היא מחלה המאופיינת ברמות גבוהות של גלוקוז בדם אשר נובעות כתוצאה מחוסר תפקוד בזרימת אינסולין. אינסולין הוא סוג של חלבון המיוצר בלבלב והוא מאפשר כניסה אופטימאלית של סוכר לתאים בגוף והופך אותו לאנרגיה. צריכה של מורינגה מסייעת להגביר את רמת הפרשת האינסולין בדם מה שמאפשר איזון ברמות הסוכר אצל סוכרתיים. בזמן שאנו אוכלים, רמת האינסולין וקצב הפרשתו עולה, מה שמאפשר הורדה של הסוכרים ואיזונם. תהליך זה אינו מתבצע בצורה סדירה אצל סוכרתיים ולעיתים לא מתקיים בכלל.

 
 השוואת מורינגה

 

גורמים למחלת הסוכרת

 

1. מתח ולחץ נפשיים

2. מצב פיזי קשה

3. תזונה עשירה בפחמימות, סוכרים ושומנים

4. צריכה מוגזמת של קפאין או אלכוהול

5. חוסר בפעילות גופנית

6. רגישות לאינסולין

7. היריון, עישון ועלייה חדה במשקל הגוף

 

היותה של המורינגה עשירה בוויטמינים ומינרלים היא המסייעת לשיפור הרמה התזונתית אצל חולי סוכרת ומספקת להם תחליף תזונתי עשיר אותו הם מתקשים לצרוך מהמזון שאותו הם אוכלים. כמו כן אבקת העלים של צמח המורינגה מורידה את אחוזי הסוכר בדם, נלחמת באנזים המעודד העלאה של רמות הסוכר בגוף, מורידה את הכולסטרול הרע, מפחיתה לחצים ומאטה את קצב הטריגליצרידים בגוף.