אחד המינרלים הכי חשובים בגוף האדם הוא מינרל הברזל.


מהו מינרל הברזל?


מינרל הברזל נמצא למעשה בכל התאים בגוף שלנו ויש לו כמה תפקידים מאוד חשובים. ראשית הוא זה שאחראי על נשיאת החמצן לכל החלקים בגוף. מכיון וכל התאים שלנו זקוקים לחמצן כל הזמן, הוא זה שמעביר את החמצן מהריאות אל כל הגוף. איך זה קורה? למעשה תהליך נשיאת החמצן מתקיים באמצעות כדוריות הדם האדומות מבחוץ אל תוך הרקמות, השרירים, התאים  ומפנות את הפסולת מה שמכונה CO2 החוצה. בנוסף, הברזל אחראי גם על תחזוקה ושמירה על המערכת החיסונית שלנו. הוא מסייע במניעת היווצרות גורמים המעודדים תחלואה, זיהומים ואף משתתף בתהליכים אנרגתיים. זו הסיבה שמחסור בברזל מעודד היווצרות של מחלות רבות כתוצאה מחולשה של המערכת החיסונית.


מי נמצא בסיכון למחסור בברזל?


  • תינוקות - חלב האם דליל בברזל ולכן פעמים רבות רופאים ממליצים לתת לתינוק תוסף ברזל

  • נשים בהריון - התינוק צורך כמות גדולה של ברזל ולכן פעמים רבות נשים בהריון זקוקות לתוסף ברזל חיצוני כדי למנוע מחסור.

  • קשישים - עם הגיל מתחילות בעיות הספיגה של מינרלים וויטמינים בגוף מה שמעודד מחסור במינרל

  • בני נוער- מכיון והברזל משתתף בתהליכים אנרגתיים ותהליכי חילוף חומרים, בתהליך של גדילה עלול להיווצר מצב של מחסור.

איך נוכל לדעת אם חסר לנו ברזל?


מחסור בברזל משמעותו מחסור בחמצן. תסמינים כמו עייפות, תשישות, נשירת שיער, כאבי ראש, עלייה בדופק, ירידה ביכולת הזיכרון וביכולות המחשבה שלנו, סחרחורות - אלו ועוד יכולים להעיד על מחסור במינרל הברזל. המדד הכי חשוב בבדיקה נקרא FERRITIN והוא מראה לנו את מאגרי הברזל שלנו ולא רק את הנתונים העכשוויים של הברזל. מדד ה- HB מראה את רמת ההמוגלובין, מדד ה- RBC את מצב כדוריות הדם האדומות ומדד ה- IRON מסמן את מחסני הברזל בגוף שלנו.


איזה מזון עשיר בברזל?


ביצים, אורז מלא, שעועית לבנה, דגים כמו למשל אנשובי בשמן, סרדינים ודג מקרל, עופות - פסטרמה מהודו, הודו אדום, בשר בקר רזה, איברים פנימיים כמו כבד למשל, לבבות, לשון בקר עשירים כולם בברזל. בנוסף גם דגני בוקר מסוימים עשירים בברזל וירקות מסוימים כמו תרד, עשבי תיבול ומנגולד. 


בנוסף, אם אתם הגוף שלכם סובל ממחסור בברזל, זאת ניתן לדעת על ידי ביצוע בדיקת דם שגרתית הבודקת את רמות הברזל בדם מומלץ מאוד ליטול תוסף ברזל באופן קבוע.


תוסף ברזל קומפלקס של נוטרי די


חברת נוטרי די פיתחה פורמולה מעולה הנקראת ברזל קומפלקס. הפורמולה משלבת בין מינרל הברזל, ויטמין C המשפר את ספיגת המינרל בגוף, חומצה פולית המשתתפת במגוון של תהליכים אנרגתיים ומסייעת למנוע היווצרות של מומים אצל תינוקות וויטמין B12. מדובר בטכנולוגיה ייחודית המאפשרת לכל המרכיבים להיספג בגוף ביעילות ולמנוע מצב של מחסור.


Super Food Diet Banner new1