נפלאותיו של הצחוק

 

 

צחוק הוא הרבה יותר מסתם צחוק. צחוק הוא הרבה יותר מעוד דרך לברוח מהבעיות, מהצרות, מהדברים שמטרידים אותנו ביום יום. הרי לא סתם בשנים האחרונות עושים שימוש בצחוק במטרה לטפל בכל מיני סוגים של אנשים: אנשים חולים, אנשים שקשה להם להיפתח והם סגורים לסביבה, אנשים שלוקחים את החיים קשה, קשה מדי. היום יש מהון סוגים של סדנאות חוויותיות ואפילו יש מעגלים בהם מעבירים שיעורי יוגה צחוק, סדנאות המספקות לנו את הכלים להכניס קצת יותר צחוק לחיינו, שיעורים המסבירים לנו איך לקחת את הדברים שקורים לנו עם קצת יותר הומור ובעיקר לנסות להבין מדוע הצחוק כל כך חשוב בחיים שלנו. אפילו יש ספרים שלמים שנכתבו על משמעות הצחוק בחיים שלנו. אז לא! כשאנחנו מדברים על צחוק לא מדובר על עוד גיחוך, חיוך קל או שמחה בלב, מדובר בצחוק אמיתי, חזק ומתגלגל. 

 

 

אז מה המחקרים אומרים על הצחוק?

 

 

מחקרים רבים נעשו על הקשר בין צחוק לבין בריאות הגוף ובריאות הנפש. נמצא כי אנשים הצוחקים יותר לא רק בעלי ביטחון עצמי גבוה ודימוי עצמי חזק אלא גם הם הרבה פחות חולים. צחוק מסייע להפריש הורמונים הגורמים לשיכוך הכאב והמתח מהגוף, הוא מסייע בחיזוק המערכת החיסונית ואפילו מסייע להגדיל את כמות התאים האנטי סרטניים בגוף. לצחוק יש השפעה פנימית מנטלית שכן הוא עוזר לנו לשחרר את הרגשות שמודחקים והרי בואו נודה באמת- הצחוק גורם לנו להרגיש ממש ממש טוב ואם בכלל נלך רחוק נבין שכולנו היינו רוצים לצחוק הרבה הרבה יותר ולהפוך את הצחוק לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. הצחוק גורם לשיפור הבריאות שלנו הן הפיזית והן הנפשית, עוזר לנו להתמודד עם כעסים ומצבים לא פשוטים ואפילו מחזק את האיברים הפנימיים של גופנו. אז לא, ממש לא חייבים לצחוק רק כשמשהו מצחיק קורה או כאשר מספרים לנו בדיחה. עלינו לנסות להפוך את הצחוק לחלק בלתי נפרד משגרת היומיום שלנו והדרך הטובה ביותר לעשות זו היא להתערבב עם אנשים כאלה. אנשים משוחררים, אנשים שלא לוקחים כל דבר שקורה להם ללב,  אנשים שמחוברים לאני העצמי שלהם בצורה חזקה,  למקום הזה של הילד התמים שכל דבר קטן מצחיק אותו. הרי כולנו הפכנו עם השנים ליותר רציניים, יותר עייפים, לוקחים את הכל במאין אחריות כזו כאילו כל העולם תלוי בנו. השאלה היא למה?. תחשבו על זה !

 

 

אבל בינתיים הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להכניס קצת צחוק לחיים שלכם

 

 

קודם כל, נסו ללכת עם בן או בת הזוג שלכם לכמה מופעי סטנד אפ או להחליף את סרטי הדרמה והמתח בסרטי קומדיה שטותיים. כמובן שגם צפייה בסרטונים מצחיקים ביוטיוב, קריאת ספרים מצחיקים, צפייה בסדרות מצחיקות או כל דבר אחר שמשעשע אתכם יהיה מעולה.  במקביל התחילו לחייך כמה שיותר, גם אם בהתחלה זה ייראה לכם מאולץ בסוף החיוך יידבק אליכם אבל אל תוותרו, תתאמנו, נסו לחייך לאנשים שסובבים אתכם גם לקופאית בסופר ולירקן. יש סיכוי שבקרוב מאוד החיוכים יהפכו לצחוק מתגלגל. נסו לפתח לעצמכם הומור עצמי כי ברגע שתצליחו לעשות קצת צחוק מעצמכם, זה יבוא לכם הרבה יותר בקלות. 

 

 

כדאי לזכור! הומור ובכלל צחוק הם גישה לחיים ולכן זו הבחירה שלכם באיזו דרך לקחת את החיים, בהומור או ברצינות. פתחו את הלב שלכם, זכרו כי כולנו פה כסוג של מתנה ולכן תמיד כדאי לבחור בצחוק ולזכור שהכל בסופו של דבר מסתכם בבחירות שלנו וביכולת שלנו לקבל את הדברים בצורה חיובית.