בשנים האחרונות, למדנו כי מה שאנחנו מכניסים לגופנו משפיע עלינו בצורה ניכרת. לכן, רבים מאיתנו משתדלים לבצע שינויים חיוביים בדיאטה שלנו, כך שתהיה בריאה יותר, ואף מנסים להתעמל, בניסיון לשמור על גופנו בריא וחזק לאורך זמן.

עם זאת, לבצע שינוי כה דרסטי באורח החיים שלנו איננו דבר כה פשוט. בנוסף, רבים מאיתנו סובלים כיום ממצבים רפואיים או חסכים תזונתיים מסוימים, שדורשים יותר תשומת לב והשקעה משאנחנו יכולים לתת.

 

סגולותיו הרבות של מיץ עשב החיטה:

 

 

לפני שנסקר את סגולותיו הרבות של מיץ עשב החיטה שהוא בפני עצמו עשב בריא ופופולרי מאוד, המופק מהנבטה של זרעי החיטה. לפני מספר שנים, עשב החיטה היה לטרנד בריאותי של ממש. משום מה, נראה כי לאחרונה שכחנו את סגולות המרפא שלו; מדובר בצמח חסון, המכיל שפע של ויטמינים A, Cו- E. 17 סוגים שונים של חומצות אמינו, מינרלים כגון מגנזיום, סידן וברזל. נוגדי חמצון כגון פלבנואידים וקארוטנים וריכוז של 70% של כלורופיל – אשר מעשירים את גופנו בבריאות רבה.
 

עשב החיטה ידוע בהיותו אנטי-דלקתי, ביכולותיו לשפר את התפקוד הגופני שלנו והיותו איכותי נגד פצעים ומחלות סופניות.

 

ניתן ליטול את עשב החיטה באמצעות כמוסות, לשתות אותו או להשתמש באבקה שלו.

 

עשב חיטה סגולות  – יתרונות:

 

 • מגדיל את אספקת החמצן שלנו –  בין סגולותיו הרבות של מיץ עשב החיטה נציין ראשית את  הכלורופיל הוא מולקולה ירוקה, אשר הכרחית לתהליך הפוטוסינתזה – תהליך הנשימה של הצמחים. הכלורופיל דומה מאוד בהרכב שלו להמוגלובין – החלבון, המסייע להעביר חמצן בגופנו לתאים השונים. עקב כך, ופנו מצליח להמיר את הכלורופיל להמוגלובין בקלות, מה שמגדיל את רמות החמצן בגופנו. על ידי כך, אנו ערניים יותר, אנרגטיים יותר, קשובים יותר ותהליכים פיזיים בגופנו מתבצעים באיכות גבוהה יותר ומהירה יותר.
   
 • מתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים – זהו מצב של חמצון יתר בגופנו, אשר גורם למלחמה בין מולקולות שונות בגופנו על אלקטרונים. החמרה במצב עלולה לגרום להיווצרות של תאים סרטניים בגופנו או לפגיעה בתאי עצבים, שמובילה למחלות ניווניות כגון אלצהיימר או פרקינסון. הפלבנואידים והקארוטנים שמכיל עשב החיטה, מסייעים להשיב אלקטרונים למולקולות ולהשיב את האיזון לגופנו. נוגדי החמצון של עשב החיטה, מגנים במיוחד מפני סרטן.
   
 • משפר את מראה העור – סגולותיו הרבות של מיץ עשב החיטה הם כמובן בין הוויטמינים שמכיל עשב החיטה, הם גם נוגדי חמצון. לכן, הם מסייעים להאיץ את תהליך החידוש התאי של העור, אשר תורם למראה עור צעיר, נקי ונעים למגע. בנוסף, הם מסייעים לפצעים, פצעונים או נגעים בעור להחלים מהר יותר. לוויטמין Cיש תפקיד מפתח בייצור הקולגן – החלבון אשר מרכיב את העור שלנו ושומר עליו מתוח.
   
 • מנקה את הגוף מרעלים –עשב החיטה מכיל אנזימים, המסייעים להאיץ את תהליך העיכול ולהיפטר מרעלים בגוף. נוגדי החמצון שמכיל עשב החיטה, מסייעים לעכל חומרים שונים בגוף, לנקות את מערכת העיכול ועוזרים לטהר את הכבד ולסייע לו בעבודתו.
   
 • מחזק את מערכת החיסון –עשב החיטה מכיל שפע של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון, המסייעים לגונן על הגוף מפני חיידקים, וירוסים או מזיקים. על ידי כך, הם מסייעים למערכת החיסון בעבודתה ומקלים על העומס שלה. הם אף מעודדים ייצור של כדוריות דם לבנות. יש לציין כי חלק גדול ממערכת החיסון שלנו מצוי במעיים שלנו ולכן – כאשר עשב החיטה דואג לנקות אותם, הוא דואג לשמר מערכת חיסון רגועה וחזקה.
   
 • משפר חדות קוגניטיבית –עשב החיטה מכיל חומצות אמינו רבות וביניהן – את הגלוטמין. חומצת האמינו הייחודית הזו, מצליחה לחדור גם לקטנים שבתאי העצבים. לכן, היא מצליחה להעשיר עצבים מסוימים, שפעמים רבות מוזנחים בתהליך המטבוליזם, על ידי חומצות אמינו אחרות. כתוצאה מכך, המוח שלנו מקבל יותר אנרגיה ואנו ערניים יותר וקשובים יותר למתרחש סביבנו.