מהו סידן אלמוגים?

סידן אלמוגים הינו חומר אשר מופק ממצע אלמוגים טבעי, הנוצר כאשר חלקי אלמוגים שונים שנסחפו מתקבצים באזורים שונים ונרחבים ברחבי אוקיינוסים טרופיים, כמו בסביבות האי אוקינוואה, הממוקם מדרום מזרח ליפן. הליך ההתאבנות של האלמוגים הינו מורכב ביותר, ובמהלכו נוצרים ריכוזים איכותיים ביותר של מינרלים בעלי כושר ספיגה אופטימלי. סידן אלמוגים נחשב למקור טבעי ואיכותי ביותר לסידן, ובעל כושר ספיגה גבוה במיוחד. את יעילות הספיגה של סידן אלמוגים מייחסים המומחים ליחס בין סידן למגנזיום אשר קיים באלמוגים: 2:1. היחס בין סידן למגנזיום אשר קיים באלמוגים מותאם לתצרוכת היומית הדרושה לאדם ממינרלים אלה.

 

מעבר לכך, מחקרים שנערכו בנושא העלו כי כאשר מגנזיום נצרך לצד סידן, הוא משפר את ספיגת הסידן. הודות לכך, סידן אלמוגים נחשב לתוסף פופולארי ברחבי העולם. מעבר לכך, סידן אלמוגים מכיל למעלה משבעים מינרלים שונים. הדומיננטיים ביניהם הם סידן ומגנזיום, ובנוסף, סידן אלמוגים מכיל מגוון רחב של מינרלים חיוניים אחרים, כמו נחושת, כרום, אבץ, אשלגן, יוד, מנגן, ועוד. הליך היצור והעיבוד של סידן אלמוגים מבוצע בזהירות יתירה תוך שמירה על ניצול אופטימלי של המינרלים. סידן אלמוגים כמקור האיכותי ביותר לסידן התגלה כאשר בשנות ה – 90 גילו חוקרים יפנים את סוד איכות החיים של תושבי האי אוקינוואה, אשר הודות לצריכת סידן אלמוגים נהנים מבריאות איתנה ומתוחלת חיים גבוהה.

 

סידן אלמוגים - מכלול היתרונות

 

סידן אלמוגים תורם להפחתת רמת החומציות בגוף באופן משמעותי. בשל כך, סידן אלמוגים נחשב לאמצעי עזר יעיל במניעת בעיות רפואיות שונות ורבות. גוף האדם מורכב מנוזלים, אשר מהווים שבעים אחוזים ממשקל הגוף. הדם הינו תמיסה בעלת רמת חומציות מסוימת, ועל מנת לשמור על בריאות איתנה, חשב לשמור על רמת חומציות תקינה. כתוצאה ממאפייני הזיהום של העידן המודרני, אשר באים לידי ביטוי במים, באוויר ובמזון אותו אנו צורכים, חומציות הגוף עולה באופן בלתי מבוקר. רמות גבוהות של חומציות בדם עשויות ליצור דלקות, לעודד התפתחות מחלות כרוניות כמו סכרת, דלקת פרקים ואולקוס, להוריד את רמת התפקוד של המערכת החיסונית, לתרום ליצירת אבנים בכליות, לגרום לעייפות יתר, לאלרגיות שונות, ובמקרים מסוימים – לעודד התפתחות סרטנית, בשל העובדה שהליכים סרטניים בגוף נוטים להתפתח בסביבה חומצית.

 

סידן אלמוגים - תועלות רפואיות

 

- שיפור תפקודי השרירים

- ויסות ואיזון של רמות הסוכר

- ניקוי המעיים

- ספיחת סידן אופטימלית בגוף

- ניקוי הכבד

- ויסות ואיזון של רמות לחץ הדם

- ניקוי הכליות

- שיפור תפקודי המפרקים

- הגנה מפני מחלות לב

- מניעת עייפות יתר

- איזון רמות הכולסטרול

- שיפור של ספיחת ויטמינים ומינרלים

- צמצום בעיות עיכול

- שיפור מצבים של דלקת פרקים

- צמצום בריחת סידן מהעצמות

 

סידן אלמוגים - בראי המחקר

מחקר קטן ובלתי מתוכנן סקר את השפעת סידן אלמוגים על קבוצת מתנדבים. משתתפי המחקר אכלו קרקרים אשר הכילו סידן אלמוגים וקרקרים אשר הכילו תוסף סידן פחמתי ממקור שונה. עם מדידת רמות הסידן לאחר צריכת הקרקרים, העידו ממצאי המחקר על כך שצריכת הקרקרים עם סידן האלמוגים הובילה לרמות גבוהות יותר של סידן בסרום ולגידול בהפרשת הסידן בשתן. מחקר אחר סקר שניים עשר מתנדבים בוגרים, אשר צרכו סידן אלמוגים ומקור סידן פחמתי אחר. לאחר מכן, רמות הסידן של המשתפים נבדקו. הממצאים העלו כי הספיגה של סידן אלמוגים הייתה יעילה יותר בהשוואה ליכולת הספיגה של מקור הסידן האחר.