לחץ דם הוא למעשה רמת הלחץ שמופעלת ע״י הדם על דפנות העורקים. את לחץ הדם מודדים לפי מספר גורמים ביניהם מעורבת תפוקת הלב, קוטר כלי הדם ונפח הדם. כאשר שריר הלב מתכווץ העורקים תופסים נפח והלחץ עולה. בבדיקות ללחץ דם בודקים את הטווח שבין לחץ דם גבוה ללחץ דם נמוך ע״פ מדד שנקרא מ״מ כספית. אצל רוב האוכלוסייה לחץ הדם עולה עם הגיל, אך יש אנשים מסוימים אשר נמצאים במצב של לחץ דם גבוה כל הזמן. מצב של לחץ דם גבוה נגרם בין היתר מתזונה לקויה, תפקוד לא תקין במערכת הלב וכלי הדם, חוסר פעילות גופנית, עישון ועוד. אצת הספירולינה מאזנת את לחץ הדם אצל אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה זאת הודות לרכיבים התזונתיים בעלי יתרונות רבים המשויכים לה.

 

מה יש באצת הספירולינה שמוריד את לחץ הדם?

 

אשלגן

 

האשלגן הוא מינרל הנחשב לחלק מקבוצת המלחים ובעל תפקידים חשובים בגוף. בניגוד לנתרן, האשלגן משחרר את המים שנאגרים בגוף דרך הזיעה. היותה של אצת הספירולינה עשירה באשלגן מורידה לחץ דם גבוה ומאזנת את רמת הלחץ בטווח הארוך. בנוסף האשלגן שבספירולינה מסייע לשמור על איזון חומציות, מסייע לפעילות לב אופטימאלית ומפריש רעלים מהגוף דרך הכליות.

  

מגנזיום

 

מינרל החיוני לגוף שלנו. כאשר יש חוסר במגנזיום לחץ הדם בגוף עולה. מגנזיום אשר נמצא ברמה גבוהה באצת הספירולינה מונע עליית לחץ הדם ומאפשר לגוף לשלוט בו.

 

בנוסף המגנזיום מאפשר לכלי הדם להשתחרר מה שמאפשר לספירולינה להוריד את לחץ הדם.

 

סיבים תזונתיים

 

פחמימות מקבוצת הסוכרים הפשוטים גורמות לעלייה חדה ברמת הגלוקוז בדם ותורמות לעליית הלחץ הדם בגוף. אצת הספירולינה מכילה סיבים תזונתיים המשתייכים לקבוצת הפחמימות המורכבות. קבוצה זו מעלה את רמת הגלוקוז בהדרגתיות מה שמסייע לשמור על הקיבה תחת תחושת שובע ממושכת. מסיבה זו אנו אוכלים פחות סוכרים מה שמאפשר לנו לשמור על משקל גוף תקין ומאוזן גורם חשוב למניעת לחץ דם גבוה. היותה של אצת הספירולינה מכילה סיבים תזונתיים מנקה רעלים שהצטברו בגוף, ובכך מסייעת לשמור על לחץ דם תקין ומאוזן.

 

ויטמינים

 

ספירולינה מכילה ויטמינים מקבוצת ויטמין B ו- C  המסייעים רבות להורדת לחץ הדם בגוף.

 


להזמנה ישירה של ספירולינה - לחצו כאן