ספירולינה היא אצה מלאה בוויטמינים, מינרלים, עשירה בחלבונים ובחומצות אמינו ונחשבת למזון 100% טבעי, נקי מחומרים משמרים ומצבעי מאכל. רכיבים אלה ורבים אחרים הופכים את האצה למזון על. ספירולינה מומלצת במיוחד לנשים בהיריון. בתהליך ההיריון, גוף האישה חווה שינויים פיזיולוגיים כמעט בכל המערכות בגוף מה שמוביל לרוב לתופעות לוואי שונות. הרכיבים התזונתיים הרבים החיוניים לגוף הנמצאים באצת הספירולינה, מסייעים לתהליך הריוני תקין נטול תופעות לוואי. אצת הספירולינה מספקת לאשה בזמן ההיריון את כל מה שהגוף שלה זקוק לו.

 

 

העלאת ספיגת הסידן

 

נשים רבות סובלות במהלך תקופת ההיריון ממחסור בסידן אשר מוביל לעיתים להתכווצויות שרירים חזקות במיוחד.  נשים אשר מקפידות לצרוך ספירולינה לאורך כל זמן ההיריון, מעלות את רמת ספיגת הסידן בגוף ומסייעות להילחם בתופעה זו.

 

 

העלאת ספיגת הברזל וחיזוק המערכת החיסונית

 

מחסור בברזל בזמן היריון הוא תופעה שכיחה אשר קורית כתוצאה ממצב בו רוב הברזל מועבר לגוף העובר. הדבר גורם לתחושה כללית ירודה המלווה בהיחלשותו של הגוף ובעייפות. בתקופת ההיריון נפח הדם עולה מה שמעלה את צריכת הברזל בגוף.  נשים בהיריון הלוקחות ספירולינה באופן קבוע  מעלות את ספיגת הברזל  מכיוון שאצת הספירולינה עשירה בברזל. כמו כן מחסור בברזל מחליש את גוף האישה ואת המערכת החיסונית שלה ובכך רמת חשיפתה למחלות וזיהומים עולה. ספירולינה לנשים בהיריון, מחזקת את המערכת החיסונית, מספקת כמות אופטימאלית של ברזל ומצמצת את הסיכויים להידבקויות במחלות.

 

 

מחסור באשלגן

 

אצל נשים מסוימות, בעיקר כאלה אשר עולות במשקל בצורה דרסטית, מצטברים נוזלים, אשר מעלים את רמת הנפיחות באזורים מסוימים בגוף ויוצרים בצקות. מצב זה קורה בעיקר עקב מחסור של מינרל האשלגן בגוף. תפקיד האשלגן הוא לאזן את הנוזלים ולמנוע בגוף מצב של חומציות. ספירולינה מומלצת בזמן היריון משום שהיא מכילה אשלגן ברמה מספקת אשר מפחית את הבצקות ואת תחושת הנפיחות ומסייע לשמור על לחץ דם תקין בזמן ההיריון.

 

בנוסף ספירולינה בזמן היריון מספקת לגוף חלבונים וחומצות אמינו חיוניות רבות אשר מסייעות לתהליכי צמיחה, התחדשות וגדילה הן של תאי העובר והן של האישה. מחסור בוויטמינים ומינרלים הם תופעה שכיחה בזמן היריון משום שגוף העובר צמא אליהם. הקפדה על צריכה של ספירולינה לנשים בהיריון תעניק לגוף את כל הוויטמינים והמינרלים אליו הוא זקוק ותמנע מצב של מחסור.