עיצוב וחיטוב הם תהליכים זהים:

עיצוב הגוף – מתאר את הרצון שלנו לבצע פעילות גופנית, שתוביל להבלטת השרירים שלנו ולמראה גוף בריא ומחוטב.

חיטוב הגוף – הוא פחת ברמות השומנים בגופנו, לעומת עלייה ברמות החלבונים. החלבונים הן אבני הבניין של השרירים שלנו, בעוד שהשומן שאנו מעכלים הוא זה שמוביל להשמנת יתר.


מדוע אנו זקוקים עיצוב וחיטוב:

השומנים:

בשגרה, רובנו אוכלים את מאכלי התזונה המערבית, אשר עתירים בשמנים לא בריאים כגון שומני טרנס וחלק מחומצות השומן הרוויות. אכילה מרובה של שומנים מעין אלו, יוצרת מאגרי שומנים רבים בגופנו ואף שכבה שומנית מסביב לרקמות העור שלנו. ככל ששכבת השומן הזו גדלה – כך אנו משמינים יותר.

איננו אמורים לאכול כל כך הרבה שומנים. למען האמת, כדי להצליח ולבצע עיצוב וחיטוב, כדאי לנו לאכול כמה שפחות שומן; 0.25 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים, ליתר דיוק. כאשר אנו בוחרים לאכול שומנים, כדאי לנו לדבוק בחומצות שומן חיונית שלגופנו פשוט לפרק בו-ברגע, כגון אומגה 3 או חלק מחומצות השומן הרוויות.


החלבונים:

עיצוב וחיטוב הוא תהליך שתלוי באופן ישיר בכמות החלבונים שאנו אוכלים מידי יום: החלבונים הן אבני הבניין של השרירים שלנו. ככל שנאכל יותר חלבונים, כך נצליח לבנות שכבת שרירים איתנה, שתגבור על שכבת השומן ותייצר גוף מעוצב ומחוטב. תהליך עיצוב וחיטוב זקוק לכמות עצומה של חלבונים; בין 1.2 ועד ל- 2 גרם חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים. ככל שנאכל יותר חלבונים, כך נמנע נזקים לאחר האימון, נייעל את תהליך בניית המסה והשרירים של גופנו וכמובן – נתרום לתהליך עיצוב וחיטוב שלנו.


כדי להצליח ולבצע תהליך עיצוב וחיטוב יעיל ונכון, עלינו לאכול כמות גדולה מאוד של חלבונים, שלעיתים נתקשה לעכל מהמזון בלבד. לכן כדאי לנו לשלב בתזונה היומית שלנו אבקות חלבון וגיינרים – אשר מטרתם היא להזין את גופנו בשפע חלבונים, כך שנוכל לייעל תהליכי אימון גופני, עיצוב וחיטוב.