מהי דיאטת ניקוי רעלים?

 

דיאטת ניקוי רעלים היא דיאטה שמטרתה הראשונית היא נטרול הרעלנים שדבקו בגוף, ולמרות שהיא תורמת לירידה במשקל, מטרתה המוצהרת איננה הרזיה. דיאטה זו מבוססת על תזונה מאוזנת ונכונה הכוללת מיצי פירות וירקות טבעיים, פירות וירקות טריים, קטניות, אורז מלא, כוסמת, צמחי תבלינים טריים, דגנים ושתייה מרובה של חליטות צמחים או מים.

 

מרכיבי הדיאטה מיועדים לחיזוק הגוף, לשיפור העיכול, לחיזוק המערכת החיסונית, לשיפור חילוף החומרים ולנטרול רעלים מהגוף בכלל ומהכבד בפרט. העיתוי המומלץ ביותר לביצוע הדיאטה הוא בעונת האביב, לטווח של כחודש ימים, במטרה לרענן את הגוף לקראת עונת הקיץ המאתגרת.

מדוע יש צורך בדיאטת ניקוי רעלים?

 

הרעלים המצטברים בגופו של האדם המודרני נובעים, בין היתר, מתזונה בלתי מאוזנת, המבוססת על מזון מהיר ועתיר שומנים, צבעי מאכל, חומרים משמרים ומזון מעובד, ממים באיכות גרועה, מתרופות כימיות למיניהן, מזיהום האוויר, מחומרי הדברה, ממחסור בפעילות גופנית, וממצב נפשי ירוד שהוא תוצר ישיר של הלחץ האופייני לחיים בעידן המודרני, אשר מתבטא בחרדות, במתחים, ועוד.

 

הרעלים שדבקו בגוף מחלישים את המערכת החיסונית ופוגעים בתפקודן של מערכות כמו מערכת הכבד, מערכת הכליות ומערכות אחרות בגוף. כאשר מערכות אלו אינן מתפקדות באופן הראוי, הן אינן מסוגלות לנטרל את הפסולת הכימית שהצטברה בגוף. היחלשות מערכת החיסון חושפת את הגוף למחלות אשר עשויות לפגוע באיברים היותר חלשים בגוף, ואם נוצרת פגיעה ב DNA, היא עלולה להוביל להתפתחות מחלת הסרטן.

 

מעבר לכך, הרעלים משבשים את הליך חילוף החומרים בגוף, ומאטים את קצב החידוש של תאי הגוף ותאי הדם. ניקוי הרעלים בגוף הוא פעולה מתבקשת ופופולארית, אשר מנקה את הגוף מהיסוד, מרעננת אותו, מייעלת את תפקוד המערכות השונות בגוף, מפחיתה את הסיכוי ללקות במחלות שונות, מפחיתה את רמות התשישות, מסדירה את פעילות מערכת העיכול, משפרת את חילוף החומרים, תורמת להרזיה, ועוד.

 

איך עושים את זה?

 

במהלך דיאטת ניקוי רעלים חשוב לצרוך מגוון פירות וירקות אשר עשירים בסיבים תזונתיים, בוויטמינים ובמינרלים, וזאת על מנת לספק סיוע אפקטיבי למעיים, למערכת העיכול, לריאות, לכליות, לכבד, לעור ולמערכות אחרות חיוניות בגוף שתפקודן מהווה חלק משמעותי במערך הבריאות הכולל.

 

במקביל להגברת הצריכה של קטניות, פירות וירקות טריים, כוסמת, זרעי פשתן, צמחי תבלינים ואורז מלא , המהווים בסיס מעולה לדיאטת ניקוי רעלים אפקטיבית, יש להפחית את צריכת האלכוהול, הקפאין, המזון המשומר והמעובד, הסוכרים, מוצרי החלב, הפחמימות והעישון. יש לשתות 8 כוסות מים ביום, אותן ניתן להמיר בחליטות צמחים כמו מנטה, בבונג וקמומיל. כמו כן, חשוב להקפיד על שעות שינה מספקות, כ 8-6 שעות בכל לילה. תוספת פעילות גופנית תורמת רבות לייעול התהליך. כאבי ראש או עייפות מוגברת במהלך הדיאטה הם תופעה אפשרית, העשויה לנבוע מעוצמת התהליך של ניקוז הרעלים מהגוף.

 

למי לא מומלץ לבצע דיאטת ניקוי רעלים?

 

-  לסובלים מתפקוד לקוי של בלוטת התריס

-  לחולי סוכרת

-  לנשים הרות


Super Food Diet Banner new1