עשב חיטה נחשב לצמח בעל סגולות ויתרונות רפואיים ובריאותיים רבים. עשב חיטה מסייע לאזן את רמת הכולסטרול, מונע בעיות עור ומטפל בהן, הוא מכיל כמות גבוהה של ויטמינים ומינרלים, נחשב לאנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי ואנטי סרטני, מקל על מיגרנות ועוד. עשב חיטה מוריד את רמות הכולסטרול הרע ומסייע לאזן את רמות הסוכרים על ידי סילוק רעלים מהגוף ושמירה על משקל מאוזן.

מה זה בכלל כולסטרול ומדוע הוא ״רע״?

כולסטרול הוא שומן אשר זורם בדם ובתאים בגוף שלנו ונוצר בעיקר בכבד או ממקורות מזון שאנו צורכים. כולסטרול הופך מטוב לרע כאשר יש הפרה של רמת האיזון שלו וכאשר ההרכבה שלו (סנתוז) בכבד איננה תקינה. כל עוד רמות הכולסטרול בגוף עומדות בטווח שלהן הוא אינו מזיק ואף מועיל לתהליכים פיזיולוגיים רבים. לעומת זאת כאשר הוא עולה מעל הטווח המותר הוא מצטבר בדפנות העורקים, שוקע ועלול לסתום אותן - גורם מספר אחת בהתפתחות של טרשת עורקים, סתימה של כלי הדם ותופעות נוספות אשר עלולות לגרום למחלות לב וכלי דם שונות. עשב חיטה מאזן את רמת הכולסטרול משום שהוא מגביר את זרימת הדם בתאי הגוף ובכך מונע מצב של חסימת עורקים.

מה הן הסיבות שרמת הכולסטרול עולה וכיצד עשב חיטה מוריד את רמת הכולסטרול?

עודף משקל הוא גורם עיקרי בעלייה של רמות הכולסטרול הרע ותורם לא מעט גם להתפתחות של מחלות לב וכלי דם. עשב חיטה מסייע להוריד במשקל הגוף, מעלה את תחושת השובע בקיבה ובכך מפחית את הצורך לאכילת סוכרים ופחמימות. עשב חיטה מסייע להוריד את רמות הכולסטרול זאת משום שהוא מכיל אנזימי עיכול אשר מזרזים את תהליך המטבוליזם, מחזקים את מערכת העיכול והמעיים ומשפרים את תהליך חילוף החומרים בגוף.

 

ויטמין E נחשב לנוגד חמצון חשוב וחיוני אשר מונע את תופעת החמצון ובכך שומר על מערכת הלב וכלי הדם. עשב חיטה מכיל ויטמין E ונלחם בעלייה של הכולסטרול הרע ע״י היותו בולם פעילות של רדיקלים חופשיים אשר מייצרים תהליכי חמצון הפוגעים בתאים שלנו ועלולים להעלות את הסיכויים למחלות לב וכלי דם.

 

לכמוסות עשב חיטה מומלצות לחצו כאן >>
לאבקת מיץ עשב חיטה לחצו כאן >>