פיתוח גוף בגיל 40 איננו כה שונה מתהליך פיתוח גוף טרם גיל 40: השוני שעלינו לשים לב אליו הוא ההבדלים בתזונה, בפעילות הגופנית ובשעות השינה שלנו.

כיום, כולנו יודעים כי כל אשר אנו מכניסים או מבצעים עם גופנו משפיעים עלינו ברמה ניכרת. לכן, כאשר אנו מבקשים לבצע פיתוח גוף בגיל 40, יהיה עלינו לשנות את אורח-החיים שלנו בהתאם.


חשיבות פעילות גופנית עבור פיתוח גוף בגיל 40:


הפעילות הגופנית תורמת פיתוח גוף בגיל 40 או במילים אחרות – חיטוב הגוף – מצב בו אנו מפחיתים את רמות השומנים בגופנו ומעלים את רמות החלבונים בגופנו.

פעילות גופנית בכלל ואימוני כוח בפרט יסייעו לעייף את השרירים שלנו ולקרוע את רקמות השריר לעיתים קרובות יותר. כתוצאה מכך, גופנו ידאג לבנות את השרירים מחדש בכל פעם – חזקים ויציבים יותר.


חשיבות תזונה נכונה עבור פיתוח גוף בגיל 40:

• חלבונים – כאשר אנו שואפים פיתוח גוף בגיל 40, חלבונים הם הרכיב המהותי ביותר עבורנו. החלבונים הן אבני הבניין של השרירים שלנו: הם מסייעים לתרום לגופנו כוח ואנרגיה, מפחיתים נזקים לאחר האימון ומזינים את השרירים שלנו, כך שיוכלו לצמוח ולהישאר חסונים. לשם פיתוח גוף בגיל 40, יהיה עלינו לאכול בין 1.2-2 גרם חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים. אם אנו מתקשים לעמוד בדרישות, כדאי לנו לשלב בתזונה היומית שלנו אבקות חלבון וגיינרים.

• פחמימות – לעומת התזונה המערבית, פיתוח גוף בגיל 40 מצריך מאיתנו להפחית את כמות הפחמימות שאנו מעכלים, לבין 3-6 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים. מומלץ לדבוק בעמילנים ופחמימות מורכבות, אשר תורמים לגופנו אנרגיה לאורך זמן.

• שומנים – כדי לסייע לשכבת השומן להתפוגג, כדאי לנו להפחית משמעותית את צריכת השומנים שלנו, ל- 0.25 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים. כדאי לנו לאכול בעיקר שומנים בריאים כגון אומגה 3 או חומצות שומן רוויות-בריאות, שיצליחו לבצע ביעילות את התפקידים השונים של השומנים בגופנו.