כולנו מכירים את ההרגשה: אנו מתעוררים בבוקר, הולכים להתקלח ולא מרוצים ממה שאנו רואים במראה. כיום, כאשר רובנו מודעים ליתרונות הבריאותיים של פעילות גופנית, רבים מאיתנו מנסים לעשות כמיטב יכולתנו, כדי להביא אותה לידי ביטוי בחיינו כך שנהנה פיתוח גוף טבעי.
פיתוח גוף טבעי מקביל לחיטוב טבעי – כאשר המטרה שלנו לשלב פעילות גופנית ביומיום ולוודא כי אנו אוכלים הרבה חלבונים ומעט מאוד שומנים.


טיפים עבור פיתוח גוף טבעי:

כדי להצליח ולבצע חיטוב גוף טבעי, יהיה עלינו לשנות את אורח-החיים שלנו ולהתאים אותו מחדש לשאיפות ולצרכים החדשים שלנו:

• תזונה נכונה – תזונה נכונה היא חלק נכבד מכל תהליך בניית שרירים, כגון פיתוח גוף טבעי. בכך שנמנע מעצמנו מאכלים לא בריאים, מתובלנים יתר על המידה, המכילים שומנים לא בריאים וחומרים מעובדים, כך נמנע הצטברויות של שומנים לא בריאים בגופנו ונפחית ממאגרי השומנים של גופנו. תזונה נכונה אף מייעלת את תהליכי שריפת השומנים של גופנו, כך שהם יסייעו לנו להאיץ את תהליך החיטוב שאנו מנסים לדחוף.

• שינה איכותית – במהלך השינה גופנו מבצע תהליכים רבים בגופנו, כגון תהליך שריפת השומנים. כדי שיתבצע בצורה האופטימלית ביותר, כדאי לנו לישון שינה עמוקה, נוחה וארוכה יחסית, הנמשכת בין שבע לתשע שעות בלילה.

• פעילות גופנית – הדרך שמעודדת פיתוח גוף טבעי יותר מכל, היא הפעילות הגופנית עצמה: התרגילים השונים מסייעים לחזק את השרירים של גופנו ולפרק אותם, כך שחלבונים יבנו אותם מחדש – חזקים ויציבים יותר.


דרכים להאיץ פיתוח גוף טבעי:

• אבקות חלבון – מדובר באבקות מרוכזות המורכבות בעיקר ממיי גבינה, קזאין או סויה, אשר נועדו להעשיר את גופנו בחלבונים, שיסייעו לבנות את השרירים שלנו חזקים יותר וחסונים יותר בכל פעם. אבקות חלבון מסייעות לחזק את גופנו במהלך האימון, להפחית את כמות הנזקים הנגרמים לנו בעת האימון ולמטב נזקים שכן נגרמים לנו, לאחר האימון. בשל כך, אבקות חלבון פופולריות מאוד בקרב ספורטאים, השואפים לתחזק, להשתפר וליהנות מגוף מחוטב.

• כדורי הרזיה טבעיים – לעיתים לפני פיתוח גוף טבעי, כדאי לנו לנסות ולהפחית משמעותית את רמות השומנים בגופנו. לכן, כדאי לנו לחפש תוספי תזונה טבעיים, שמטרתם לסייע לנו להוריד ממשקלנו, תוך העשרתנו בערכים תזונתיים שיתרמו לבריאותנו. בנוסף, רבים מכדורי ההרזיה הללו מעניקים לנו אנרגיה, שנוכל לשרוף כדי לבצע פיתוח גוף טבעי.