פיתוח גוף נשים דומה מאוד לתהליך פיתוח גוף לגברים במהותו, משום שהמטרה היא זהה – לבצע תהליך חיטוב, שייצר עבורנו את הגוף המפותח והמפוסל, לו אנו משתוקקות.

כדי לבצע פיתוח גוף נשים, ראשית עלינו להבין מהו תהליך חיטוב – מצב בו אנו מבצעים פעילות גופנית, בעיקר כדי להפחית את רמות השומנים בגופנו ולהעלות את רמות החלבונים בגופנו.


למה פיתוח גוף נשים איננו יכול להתקיים לצד שומנים?

הגוף שלנו תמיד יהיה מצופה בשכבה מסוימת, שמטרתה להגן על גופנו. בשל התזונה המערבית המקובלת, רובנו נהיה עטופות בשכבת שומן – תוצר של חד-סוכרים ופחמימות קלות בעיקר.
אף על פי שגופנו כן זקוק לכמות מינימלית של שומנים כדי לתפקיד ביומיום, רוב השומנים אינם בריאים לגופנו ואף עשויים להצטבר במחזור הדם שלנו ולהוביל לתופעות לב, כלי דם וסוכרת.

כדי לבצע פיתוח גוף נשים נכון, יהיה עלינו להפחית את רמות השומנים שאנו מעכלים לכדי 0.25 גרם על כל ק"ג שאנו שוקלים. גם כאשר אנו בוחרים מנה שומנית, כדאי לנו לוודא כי היא מכילה את השומן הבריא עבורנו – אומגה 3 וחלק מחומצות השומן הרוויות.


למה פיתוח גוף נשים איננו יכול להתקיים ללא חלבונים?

החלבונים הם אבני הבנייה של השרירים שלנו – הם אלו שמסייעים לבנות את מסת השריר ולהחליף את השכבה השומנית שלנו בשכבת שרירים מחוטבת ומפוסלת.
לחלבונים תפקיד מפתח בפעילות הגופנית שלנו: הם מסייעים להפחית סיכויים לנזקים לאחר האימון ותורמים לגופנו אנרגיה וכוח, כך שנוכל לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.
אם אנו שואפים להצליח לבצע פיתוח גוף נשים, יהיה עלינו לאכול בין 1.2 ועד ל- 2 גרם חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלות.
אנו יכולות לצרוך חלבון ממזון, אך פעמים רבות נתקשה להגיע לכמות המתאימה. לכן, כדי לייעל פיתוח גוף נשים, כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון וגיינרים בתזונה היומית שלנו.