כאשר אנו שואפים לשפר את המראה והמצב הגופני שלנו, עלינו לזכור כי מדובר בשילוב של ה"שילוש הקדוש של הבריאות": תזנה נכונה, פעילות גופנית ושינה מרובה.

אף על פי שאיננו יכולים ליהנות קוביות בבטן בשש דקות, אנו כן יכולים לבחור לבצע אימון ממוקד ואינטנסיבי, שמתמקד בדיוק בשרירי הבסיס שלנו. לאחר כחודשיים של התמדה, 180 דקות, אנו נשים לב לתוצאות.


• מעלה-מטה – נתחיל בדקה הראשונה, כאשר אנו שוכבים על המזרן, רגליים ושרירי הבסיס מתוחים. ניישר את הידיים ונעלה למתיחה. נחזיק את המתיחה חמש שניות ונרד. נשוב על הפעולה עד שתמה דקה, מתוך קוביות בבטן בשש דקות של אימון.

• תנועה נגדית – נשב ישיבת שש, כאשר כפות הידיים שלנו על הרצפה. נמתח את אחת הרגליים שלנו אחורה ויחד עמה, נמתח קדימה את היד הנגדית. נפגיש אותן מתחת לטורסו ונחליף לצד השני. נחזור על הפעולה במשך דקה. נזכור להכניס את הבטן במהלך קוביות בבטן בשש דקות.

• קרש בתנועה – נתחיל בתנוחת מצב 2, המוכרת מהצבא: נשכב על הבטן, על המזרן שלנו. נשתמש באמות שלנו כדי לתמוך בנו ולהרים אותנו. נרים את כל הגוף שלנו וניישר את הרגליים, כך שאנו נתמכים בקצות כפות הרגליים שלנו. אם אנו מתקשים, אנו יכולים להישאר בתנוחה הזו דקה. כדי להקשות על התרגיל, כדאי לנו להניע את הרגליים קדימה, תוך כדי שאנו שומרים על גופנו מורם.


• ציפור – נשב על המזרן, כאשר רק האגן שלנו נוגע ברצפה. ניישר את הרגליים והידיים שלנו כלפי מעלה ונחזיק את המתיחה במשך דקה. אנו יכולים להגביר את המתיחה ולנסות לבצע תזוזות קטנות תוך כדי קוביות בבטן בשש דקות.


• מתיחת כוכב – תרגיל קוביות בבטן בשש דקות המתמקד בשרירי הבסיס שלנו. נשכב ישר על המזרן. נמתח את הגפיים שלנו לצדדים באיטיות, כך שתיווצר צורה של כוכב. נשמור על המתיחה במשך דקה.


• רגליים בתנועה – נשכב על המזרן, ישרים ומתוחים ונרים את רגל שמאל באוויר. נחליף אותה ברגל ימין וכן הלאה, במשך דקה שלמה. נזכור להכניס את הבטן כדי להצליח ולפתח קוביות בבטן בשש דקות של אימון.