מהו קולוסטרום?

 

להזמנת קולוסטרום - לחץ כאן

הקולסטרום הוא למעשה החלב המופק ע״י היונקים בימים הראשונים שאחרי הלידה. למעשה, הקולסטרום מופק מבלוטות החלב של היונק לקראת סופו של תהליך ההיריון. המרקם שלו קצת יותר סמיך מהחלב הרגיל ויש לו מאין גוון צהבהב שכזה. הייחודיות שבו הוא במרכיבים התזונתיים אותם הוא מכיל ביניהם נוגדנים ואנדרופינים התומכים ומחזקים את המערכת החיסונית, ויטמינים, מינרלים כמו למשל אשלגן, תאי דם לבנים וריכוזים גבוהים של נוגדי חמצון. למעשה, הקולסטרום מסייע לטפל במצבים של נפילות סוכר זאת משום שאינו גורם לגירוי הפרשת הורמון האינסולין. יחד עם זאת הוא מסייע בתהליך חיזוקה של המערכת החיסונית.

 

נפלאותיו של הקולסטרום

 

הרכבו התזונתי הייחודי מכיל נוגדנים הנקראים: igA, igG ו- igM. אותם נוגדנים כאמור מסייעים בחיזוקה של המערכת החיסונית והגנה על גופו של התינוק מפני מחלות, זיהומים ווירוסים שונים. בנוסף לכך, הקולסטרום מסייע לרפד את מערכת העיכול ותורם רבות להתפתחות המוח. בין השאר הוא גם מסייע בשמירת חום גופו של התינוק ומפחית את חומרתה של מחלת הצהבת. ברגע שילוד מקבל את הקולסטרום, הוא מקבל גם חיידקים ידידותיים התורמים לאיזון החומציות במעיים. 

 

 

הקולסטרום עשיר בגורמי גדילה מה שתורם בשמירה על הרקמות, העצמות, השרירים והסחוסים. בשנים האחרונות החל לייצר תוספים המבוססים על החומר המופלא הזה בכדי לספק הזנה מוגברת לאנשים הסובלים מחוסרים תזונתיים מסיבות כאלה ואחרות. הקולסטרום תומך בפעילותה של מערכת העיכול.