קו אנזים קיו 10 נחשב לאחד מנוגדי החמצון החשובים ביותר לגוף האדם. מדובר ברכיב דמוי ויטמין המיוצר בגופנו והוא משתתף במגוון תהליכים אנרגתיים. למעשה, קיו 10 מייצר אנרגיה זמינה לכל תא ותא בגוף שלנו. מדובר בחומר חשוב עבור שריר הלב, הכבד והמוח. לאחר גיל 35, רמתו יורדת ומחסור בו יכול להיווצר ממגוון של סיבות כמו למשל תזונה לקויה, מצבי לחץ, מחלות כרוניות, שימוש בתרופות וגם כתוצאה מביצוע פעילות גופנית בעצימות גבוהה מאוד.


קו אנזים קיו 10 - תפקידים


כאמור, קיו 10 נחשב לנוגד חמצון ולכן בין השאר הוא מסייע למנוע נזקים חמצוניים הנוצרים בתאים שלנו. לצד אנזימים נוספים הוא משתתף בכל מיני תהליכים מטבוליים.


מדוע הוא כל כך חשוב?  


מכיון וקו אנזים קיו 10 אחראי על תהליך הייצור של האנרגיה בתוך התאים, הוא מהווה סוג של דלק אנרגתי. בלעדיו לא נוכל להפעיל את הגוף שלנו. בנוסף, הוא מספק אספקה אנרגתית סדירה לשריר הלב. מי שנוטל תרופות להורדת רמות גבוהות של כולסטרול בדם זקוק לתוסף של קו אנזים קיו 10, זאת משום שהתרופות הללו מעככבות את תהליך הייצור הטבעי שלו בגוף. בנוסף, הוא חשוב מאוד לכל מה שקשור בתהליך ייצור אנרגיה בתאים במוח ואף משפיע על בריאות החניכיים שלנו.


מה קורה במצב של מחסור?


מחקרים רבים מוכיחים כי קיים קשר ישיר בין מחסור בקו אנזים קיו 10 לבין היווצרות של מחלות לב וכלי דם. בנוסף, מחסור בקו אנזים קיו 10 עלול לגרום גם לחולשה של המערכת החיסונית ולתסמינים כמו עייפות, סחרחורת, חוסר אנרגיה… חולשה של השרירים, מחלות כליה וסוכרת יכולים גם כן להיווצר כתוצאה ממחסור.


קיו 10 הכי טוב - קיו 10 של נוטרי די


חברת נוטרי די המתמחה בייצור, פיתוח של תוספי תזונה, ויטמינים ומוצרים לספורטאים ומפתחי גוף פיתחה פורמולה ייחודית של קיו 10 הנספגת בגוף ביעילות, מסייעת להילחם בתהליכי הזדקנות שנוצרים בתאים וברקמות, מייעלת תהליכים אנרגתיים ותורמת לספיגה וייצור של ויטמינים נוספים התלויים בקיו 10. תוסף קיו 10 של נוטרי די מיוצר ללא חומרי טעם וריח, ברישיון משרד הבריאות בישראל ובפיקוח ארגון אמון הציבור. קו אנזים קיו 10 אינו מכיל רכיבים מהחי ומדובר בתוסף 100% טבעי ללא חומרים משמרים.


נטילת תוסף קיו 10 על בסיס יומי קבוע מסייעת להילחם בנזקים חמצוניים שנוצרים בתאים, מעודדת חיזוק של המערכת החיסונית, מסייעת להפחית את הסיכוי להיווצרות של מחלות לב, כולסטרול וכלי דם. בנוסף, תוסף קיו 10 מסייע בשמירה על בריאות שריר הלב ותומך במגוון של תהליכים אנרגתיים תוך תאיים.