שורש הכורכום הוא שורש בעל מראה חום, שמבפנים צבעו כתום- זוהר. אנו נוהגים לטחון את שורש הכורכום לאבקה או להפיק ממנו שמן.

רובנו מכירים את שורש הכורכום הזהבהב ממאכלים עם טעם המזרח ההודי או המרוקאי. מעבר לטעמו הייחודי, שורש כורכום סגולות מרפא ייחודיות בחובו, בזכות החומר הפעיל שלו – הכורכומין.


שורש כורכום סגולות – כורכומין:


הכורכומין הוא החומר שמעניק לכורכום את צהבו הזהוב. הוא אף מעניק עבור שורש כורכום סגולות , בשל היותו עשיר בוויטמינים A, C ו- E, מינרלים כגון מגנזיום, ברזל וסידן ונוגדי חמצון, אשר מעניקים שורש כורכום סגולות מרפא כה חסונות.

הכורכומין פועל טוב יותר לצד החומר הפעיל של הפלפל השחור – הפפרין.


שורש כורכום סגולות מרפא:


  • אנטי-בקטריאלי, אנטי-דלקתי ואנטי פטרייתי – הכורכומין מעכב את תהליך השכפול של חיידקים, וירוסים, חלבונים לא בריאים או פטריות שונות בגופנו, מה שמאפשר למערכת החיסון שלנו לטפל במצב, לפני שהוא יוצא מכלל שליטה.

  • מאיץ את תהליך העיכול – הכורכומין מסייע להגביר את הפרשת מיצי העיכול על ידי גירוי פעילותו של הכבד. הוא אף מנקה את גופנו ממזיקים, שעלולים לפלוש למערכת העיכול שלנו ולהאט את פעולת חילוף החומרים בגוף.

  • מחזק את מערכת החיסון – הכורכומין הוא חומר פעיל, המסייע למערכת החיסונית שלנו ממספר בחינות: ראשית, הוא מסייע ה לבצע את עבודתה, על ידי לחימה בווירוסים, חיידקים או מזיקים שונים הפולשים לגופנו או נוצרים בתוכנו. בנוסף, רוב מערכת החיסון שלנו מצויה באזור המעיים, להם הכורכומין מסייע להתנקות כראוי, לספוג את הוויטמינים והמינרלים יותר בקלות ולהיפטר מפסולת ורעלים.

  • שומר על הלב וכלי הדם – שורש כורכום סגולות מרפא יעילות, כאשר הוא מסייע לנקות את כלי הדם מכולסטרול ועל ידי כך, מפחית את הסיכויים להיווצרות של קרישי דם בגופנו.


להזמנה ישירה של כורכום - לחצו כאן