עם השנים המודעות לתזונה נכונה, משקל גוף מאוזן ורמות אחוזי שומן נמוכות עולה בשל הרצון להימנע מכניסה לסטטיסטיקה של אותם אנשים הסובלים ממחלת הסוכרת, השמנת יתר, מחלות לב וכלי דם, לחץ דם גבוה אלו מסכנות את הבריאות שלנו, פוגעות באיכות חיינו ומחלישות את הגוף. אחת השאלות הנפוצות בקרב מתאמנים מתחילים קשורה לתהליך שריפת השומנים בגוף.


אחת הטעויות המוכרות מבוססת על כך שתהליך שריפת השומנים מתבצע רק בזמן פעילות גופנית, אך האמת היא שהגוף שורף שומנים כל הזמן, גם שאנחנו יושבים, צופים בטלוויזיה ואפילו ישנים. העניין הוא שהפעילות הגופנית שאנו בוחרים לעשות היא זו שמעודדת את תהליך שריפת השומנים בזמן מנוחה ומאיצה אותו. למעשה, תהליך שריפת השומן מתבצע בצורה מופחתת בזמן האימון אך הוא מוגבר ב-48 השעות שאחריו.


איך מגבירים את קצב שריפת השומנים בזמן מנוחה ואיך מגיעים לשריפת שומן מהירה?


  1. עליית מסת השריר - הגדלת מסת השריר מסייעת לעלות את קצב שריפת השומנים. למעשה, בפועל, ככל שמסת השריר שלנו גבוהה יותר, הגוף משקיע יותר אנרגיה בתהליך שריפת השומנים. זו הסיבה שלא נכון לבצע רק אימונים אירוביים כאשר אנו מנסים לרדת במשקל, אלא לשלב אימוני כוח כמו הרמת משקולות ולחזק את הגוף. כך לא רק שנצליח להוריד במשקל, אלא גם אחוזי השומן שלנו יפחתו עם ההתקדמות בתכנית האימונים ולצד זה, גם נשיג מראה חטוב יותר ומעוצב יותר.

  2. הוסיפו אימוני אינטרוולים קצרים - אימון הפוגות כמו למשל ספרינט במשך 20 שניות ואז מעבר להליכה רגילה במשך 40 שניות בחזרות של 10 פעמים הוא דוגמא טובה לאימון אינטרוולים אבל יש עוד המון סוגים של אימוני אינטרוולים שאפשר לעשות. אימונים מהסוג הזה מעלים את הדופק שלנו ומעודדים תהליך שריפת שומנים מוגבר. חשוב להקפיד לבצע את האימונים האלה בגבול היכולת שלנו כדי למנוע פציעות ספורט.

  3. תוסף תזונה טבעי להאצת קצב חילוף החומרים - ליפו מקס - פורמולה ייחודית אשר פותחה על ידי חברת נוטרי די המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק תוספי תזונה לספורטאים ומפתחי גוף. הליפו מקס משלב רכיבים אשר פועלים יחד בהרמוניה ומסייעים בהאצת קצב חילוף החומרים, תורמים לתהליך הירידה במשקל ומסייעים להגביר את קצב שריפת השומנים של הגוף בזמן מנוחה. הליפו מקס הינו תוסף תזונה המאושר על ידי משרד הבריאות, מכיל רכיבים טבעיים כמו חומצת שומן מסוג CLA הבולמת את תנועת האנזימים המעודדים אגירה של שומנים בתאים, קפאין המסייע בהאצת קצב חילוף החומרים ותמציות תה ירוק התומכות בתהליך הירידה במשקל.

הקפדה על פעילות גופנית אירובית, ביצוע אימוני כוח וסיבולת, הגברת צריכת החלבונים והפחתה בצריכת הפחמימות לצד נטילת תוסף ליפו מקס תסייע בתהליך הפחתת אחוזי השומן ותתמוך בתהליך החיטוב של הגוף.