בעודנו גדלים ומתפתחים או צופים בילדינו גדלים ומתפתחים, כולנו רוצים לעשות כל שביכולתנו כדי להביא להתפתחות אופטימלית.
כיום, כולנו יודעים כי תזונה נכונה, פעילות גופנית ושינה עמוקה, קבועה ורציפה, הם הכלים שיסייעו לנו להצליח לעשות זאת.

השלב המהותי ביותר בתהליך הצמיחה שלנו, הוא גיל ההתבגרות. בשלב זה בחיינו, הגוף שלנו מתפתח במהירות ומכל בחינה אפשרית: קוגניטיבית, מנטאלית, פיזיולוגית ורגשית. אנו מפתחים יותר מודעות לעולם מסביבנו, אנו מתפתחים מבחינה מינית ומתוודעים לגוף שלנו, אשר הולך וגדל מרגע לרגע.

השינויים הפיזיולוגיים הם המרכזיים

גופנו מתוודע למגוון חדש של תהליכים הורמונליים, האיברים שלנו הולכים וגדלים, מערכת השלד שלנו מתפתחת ואנו מפתחים רקמות שריר.

משום שבשלב זה בחיינו אנו חווים כל כך הרבה שינויים, גיל ההתבגרות הוא גיל מכריע, שיקבע כיצד יראו השנים שלנו כאנשים בוגרים ומבוגרים.

רבים מאיתנו ודאי מאמינים כי נוכל להתאמן גם לקראת סוף שנות השלושים לחיינו, אך בשלב זה גופנו כבר חתם את תהליך ההתפתחות שלנו, כך שכל תרומה שלנו תהיה קטנה, בהשוואה למה שהייתה יכולה להעניק לנו בשלבי ההתפתחות הקריטיים.

החלבונים בגופנו מורכבים מחומצות אמינו, אבני הבניין של השרירים שלנו: בכל יום, השרירים שלנו נפצעים ונקרעים באופן טבעי, עקב תנועות של גופנו. בעת השינה, גופנו נעזר בחלבונים כדי לבנות את השרירים שלנו מחדש – חזקים יותר וחסינים יותר בכל פעם.

כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית, אנו מפעילים את הגוף שלנו בצורה אינטנסיבית, שמביאה לקריעה מרובה של שרירים בגופנו. כדי ליהנות מיתרונות הפעילות הגופנית - כגון חוסן גופני, שיפור מצב הרוח, וייעול של תהליכי עיכול, ניקוי רעלים וניקוי מחזור הדם - כדאי לנו להעשיר את גופנו בחלבונים, שיזינו את רקמות השרירים שלנו וימנעו נזקים שעשויים להיגרם לגופנו לאחר האימון כגון פגיעה ברקמות השריר ה"רעבות".

חלבונים לאורך החיים

ככל שנתמיד לדאוג לעצמנו בעודנו צעירים, כך הגוף שלנו יצליח לשמר את עצמו לטווח הארוך, כך שאנו נישאר חזקים, יפים ורחוקים מתופעות הזקנה גם עד גיל יוצא דופן.
כדי לדאוג לגופנו מגיל מוקדם, כדאי לנו לדאוג לשילוב של פעילות גופנית, יחד עם שינה מרובה ותזונה נכונה העשירה בחלבונים.


לאבקות החלבון הנמכרות ביותר לחצו כאן>>