תבלין הכורכום מקורו בשורש הכורכום: שורש בעל צבע כתום בוהק, ממשפחת הג'ינג'ר. כולנו מכירים את תבלין הכורכום היטב מהמטבח הישראלי, בו רבים מאיתנו נוהגים להוסיף כורכום למגוון תבשילים ועל ידי כך, ליהנות תבלין כורכום סגולות המרפא שלו.

עוד בימי קדם, ההודים, המרוקאים והסינים נהגו להשתמש תבלין כורכום סגולות המרפא שלו, כדי לסייע לרפא שלל של מחלות, תופעות ומצבים בגופנו. זאת ועוד, תבלין כורכום סגולות המרפא שלו, יכולות לשמר אותנו בריאים וחסונים גם לעת זקנה; לכן כיום תוצאות רבות של מחקרים גורסות כי לכולנו כדאי לשלב בתזונה היומיומית שלנו כורכום.


תבלין כורכום סגולות – כורכומין:


את היתרונות הבריאותיים של הכורכום ניתן לייחס לכורכומין, החומר הפעיל של הכורכום. הכורכומין עשיר בוויטמינים A, C ו- E, מינרלים כגון ברזל, סידן ומגנזיום ונוגדי חמצון כגון פלבנואידים, המסייעים לגונן על גופנו ולשפר את התפקוד השוטף שלו.

למרות היותו בריא מאוד, שורש הכורכום מכיל כמות קטנה מאוד של כורכומין. משום שאנו נוטים לשלב את הכורכום בתבשילים, לרוב גופנו מתקשה לעכל את הכורכומין, יחד עם אינספור
המרכיבים של התבשיל.


תבלין כורכום סגולות – תוספי תזונה כורכומין:


כיום, ישנם תוספי תזונה רבים של תוסף הכורכומין, בעלי ריכוז גבוה מאוד של כורכומין שנספג ביעילות. כאשר אנו בוחרים תוסף שיסייע לנו בריאותית, כדאי לנו לבחון את התוסף ולוודא שמדובר בכורכומין טהור שסונתז לתוסף. חברות רבות נוטות לערבב את התוסף יחד עם תבלין הכורכום, מה שאומר שמעט מאוד מהכורכומין אכן נמצא בתוסף ונספג בגופנו ביעילות.


תבלין כורכום סגולות – סגולות הכורכומין:


  • אנטי-בקטריאלי, אנטי-דלקתי ואנטי-פטרייתי.

  • תורם לחיזוק מערכת החיסון.

  • מסייע לנקות רעלים ביעילות מגופנו.

  • מסייע לנקות את כלי הדם מכולסטרול ולשמור על בריאות הלב.

  • מומלץ כטיפול תומך למחלות רבות כגון מחלות אוטואימוניות, אלצהיימר, סרטן, סוכרת ועוד.