תוספי תזונה מומלצים באים לעת מענה לצרכים פיזיולוגיים של גופנו. קיימים סוגים שונים של תוספי תזונה ביניהם תוספי תזונה למניעה ולתמיכה בבעיות רפואיות שונות כמו בעיות בלב או בזרימת הדם, סוכרת, לחץ דם גבוה, רמות גבוהות של כולסטרול, בעיות שינה או מחסור באנרגיה, תוספי תזונה לתמיכה עבור ספורטאים כמו למשל אבקות חלבון, גיינרים, משפרי ביצועים ושורפי שומן, תוספי תזונה לשיפור איכות החיים כמו למשל תוספים התומכים בתהליך ניקוי הרעלים של הגוף ועוד. השאלה היא איך יודעים להתאים לעצמנו את תוספי התזונה הטובים או המומלצים ביותר עבורנו, הרי כל אחד מאיתנו בנוי אחרת, לכל אחד יש צרכים אחרים, כל אחד אוכל שונה.

הנה כמה קריטריונים שיסייעו לכם לבחור תוספי תזונה מומלצים עבורכם


  1. לפי התזונה שלכם - צמחונים וטבעונים למשל, עלולים לפתח מחסור בויטמינים, מינרלים ורכיבים מסוימים שכן לעתים הם לא מצליחים להשלים את כל הכמות מהתזונה שלהם. למשל ויטמין B12 וברזל שנמצאים בעיקר במוצרים מן החי וקיימים במינונים נמוכים יותר בתזונה הצמחונית והטבעונית יכולים להיות כמו תוסף תזונה מומלץ עבורם. עבור צמחונים וטבעונים יכול מאוד להיות שמולטי ויטמין או תוסף ברזל או קומפלקס ויטמין B הם התוסף המומלץ ביותר.

  2. לפי הפעילות הגופנית שאתם מבצעים - מפתחי גוף למשל וספורטאים, זקוקים ליותר חלבון בהשוואה לאנשים שאינם מתאמנים. גם מגנזיום, ברזל, נתרן ושאר מינרלים אשר נוטים ״ללכת לאיבוד״ בעת פעילות גופנית נחשבים לחיוניים עבור ספורטאים. כאן גם נכנס שיקול המטרות שכן אם אתם למשל רוצים לשפר את הביצועים שלכם, תוסף קריאטין נחשב למומלץ מאוד אך אם אתם בכלל שואפים לרדת במשקל הגוף ולהתחטב, תוסף ליפו מקס - שורף שומן טבעי הוא זה שמתאים למטרה זו.

  3.  לפי אורח החיים שלכם - יש אנשים שחיים אורח חיים מאוד לחוץ ולכן סובלים מבעיות שינה, בעיות זקפה או פוריות, מערכת חיסונית חלשה וכדומה בעוד אחרים דווקא זקוקים לרמות גבוהות של אנרגיה. לכן, לכל אחד מתאים לצרוך תוספי תזונה אחרים בהתאם לאורח החיים שלו.


תוספי תזונה מומלצים - 3 תוספי התזונה הנמכרים ביותר

כאמור, את תוספי התזונה כדאי וצריך להתאים לצרכים שלנו, למצבנו הפיזי ולמטרות שלנו, ובכל זאת יש כמה תוספי תזונה שמתאימים לרוב האוכלוסיה ונחשבים למאוד פופולאריים בשל מגוון היתרונות והסגולות שהם מציעים.

  1. כורכומין TERRA - חברת נוטרי די פיתחה פורמולה ייחודית של נוגד החמצון העוצמתי כורכומין, אותו רכיב שנמצא בשורש הכורכום ומעניק לו את צבעו הייחודי. כורכומין נחשב לרכיב אנטי דלקתי עוצמתי ומסייע במצבים של דלקות פרקים, דלקות במערכת העיכול ועוד. תוסף כורכומין יעיל במניעת היווצרות של סוגי מחלות שונים ומעניק תמיכה חיסונית מעולה.

  2. אומגה 3 - חומצות שומן חיוניות המסייעות במניעת מחלות לב, כלי דם ומחלות קוגנטיביות. הן מעודדת חיזוק של הזיכרון, תורמות לתהליכים קוגנטיביים רבים ואף בעלות השפעה מועילה על הלב ומערכת הדם. אומגה 3 מבית נוטרי די הינה פורמולה איכותית, המיוצרת על בסיס שמן דגים, ללא כימיקלים, חומרים משמרים או מתכות.

  3. פרוביוטיקה 12 מליארד חיידקים- תוסף המכיל 10 זנים של חיידקים ידידותיים התורמים לפלורת מעיים מאוזנת ומסייעים במניעת היווצרות של פטריות, זיהומים ודלקות במעיים, במערכת העיכול ובמערכת השתן. פרוביוטיקה 12 מליארד חיידקים המיוצרת על ידי נוטרי די משלבת 10 זנים שונים הנספגים ביעילות לתמיכה מקסימלית במערכת החיסונית.