להזמנות: 03-6485501
סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
הבית שלך לחיים בריאים יותר
100% קניה בטוחה
שירות לקוחות 03-6485501
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • אפשרות תשלום לשליח
  • משלוח מהיר
תו נכה

חידוש תו חניה לנכה תמיד היה מסורבל ובלתי יעיל למדי, לפחות עד לשיפור האחרון שהתבצע באפריל האחרון. בעקבות הניסיון לשפר את התנאים והשירות המוענק לנכים בישראל, הפך תו החניה לנכה לתו אישי אשר הנכה נושא עליו בכל עת ולא רק על הרכב. למעשה, הרכב עדיין צריך לשאת סימן שיזהה אותו כרכבו של אדם נכה ויקל על פקחי התנועה, אך התו העיקרי המזהה יהיה שייך לנכה עצמו.


היתרונות שחולל שינוי זה הם בעצם הפחתה משמעותית של זמני המתנה לתו חניה חדש וקיצור כל התהליך. אם בעבר נכים היו יכולים לחכות לתו החדש שלהם שבועות וחודשים ארוכים עקב תקלות דואר שונות ובירוקרטיה שמתארכת כשבינתיים תנועתם מוגבלת, הרי שעתה ישנה אפשרות לבצע את החידוש באופן מיידי ומהיר, במקרה והנכה מעוניין להחליף את כלי הרכב שלו.

מאז נכנס השינוי לתוקף, ניתן פשוט להגיע לסניף הרישוי הקרוב ביותר לבית הנכה ולעדכן את המערכת במספר הרכב החדש. המספר ייקלט במערכת הממוחשבת של אגף הרישוי ותהיה זמינה ומעודכנת בזמן אמת, כיום לאחר ההחלפה, עבור הפקחים בשטח.

במידה והפקחים יזהו רכב אשר על שמשתו יש תו המסמן את הרכב כרכב השייך לנכה, הם יוכלו לבדוק באופן מיידי אם המספר קיים במערכת ולמי שייך.


על מנת לקבל תו חניה לנכה או לחדש אחד הקיים ברשותכם, עליכם להקפיד לשלוח את כל המסמכים הדרושים באופן מסודר ליחידה לטיפול במוגבלי ניידות של משרד התחבורה. כאשר מדובר על מקרה של חידוש התו, כדאי מאוד להתחיל בתהליך מילוי המסמכים והשליחה כבר כחודשיים לפני שפג תוקפו של התו שבידכם על מנת למנוע עיכובים מיותרים.

מלבד טופס בקשה לתו חניה לנכה, יש לצרף מסמכים נוספים כגון צילום תעודת הזהות והספח, מכתב עם מספרי הרכב המבוקשים (עד שני רכבים) החתום על ידי הנכה, מסמכים רפואיים רלוונטיים התקפים לשלושת החודשים האחרונים (מומלץ מאוד לשמור לעצמכם העתק), צילום של רשיונות הרכב/ים, וצילום צ'ק במקרים של החזר אגרה. במקרים של תו חניה אשר ניתן לנכה לצמיתות, ישלח לנכה תו חדש לביתו באופן אוטומטי, לא עלות ומבלי שיצטרך לפנות לשם כך למשרד הרישוי.

ישנה דרך מאוד ברורה להשתמש בתו הנכה והיא מעוגנת בחוק בקפידה. להלן חלק מההוראות העיקריות לשימוש בתו חניה לנכה:


  • לאדם נכה מותר לנהוג או לנסוע ברכב אר ורק עם מלווה.
  • כל אדם העושה שימוש לא ראוי או לא מורשה בתו חניה לנכה צפוי לקנס של עד 13 אלף שקל.
  • את התו יש להדביק לצד שמאל של שמשת הרכב הקדמית או בחלון שלצד הנהג, באופן שיקל על רשות האכיפה לראותו.
  • השימוש בתו הנכה כפוף לאמור בחוק חניה לנכים התשמ"ד-1993, בפקודת התעבורה ובתקנות פי הפקודה.
  • תו החניה לנכה נטול הכרה בינלאומית ותקף רק בארץ.
תגיות:

nutri d banner long newlow

תפריט הבריאות שלך

NUTRI-D SUPPLEMENTS

צעד אחד מפריד בין
הבריאות שבטבע והגוף שלך

לקניה ישירה >
X
הבית שלך לחיים בריאים יותר