תוכנית אימונים למתחילים היא כזו אשר מתאימה לנו אם התחלנו להתאמן לפני מעט זמן או אם אנו חדשים לחלוטין בתחום הפעילות הגופנית.
רבים נוטים לטעות ולהאמין כי תוכנית אימונים למתחילים מתייחסת אך ורק לאימון עצמו, אך גם תזונה נכונה ושינה מאוזנת יסייעו לשפר את המצב הבריאותי שלנו, לייעל את התוצאות של תוכנית אימונים למתחילים שלנו ולהאט את תהליך ההזדקנות שלנו.


תוכנית אימונים למתחילים מבחינת שינה:

שינה היא חלק מהותי מהחיים שלנו ואנו זקוקים לה כדי לאפשר לגופנו לנוח ולבצע תהליכים שונים כגון תהליכי בנייה והתפתחות, תיקון הרקמות והשרירים לאחר מאמץ ושריפת מאגרי שומנים מיותרים, לשם ביצוע שלל פעולות. כדאי לנו לישון בין שבע לתשע שעות בלילה, כדי לתרום תוכנית אימונים למתחילים אופטימלית.


תוכנית אימונים למתחילים מבחינת תזונה:

• ממה נימנע – שומני טרנס, סוכרים שגופנו מפרק מהר, קמח לבן שעשיר בסוכר, צבעי מאכל וכימיקלים כולם תורמים לאורח חיים לא בריא ומפחיתים מאיכותה של תוכנית אימונים למתחילים שלנו.

• מה נכניס – דגים שומניים, ביצים, ירקות, פירות, קטניות, אגוזים, זרעים ודגנים מלאים חשובים לתזונה הבריאה שלנו, לכן כדאי לנו לשלב אותם תוכנית אימונים למתחילים. כאשר אנו מתכננים כמה לאכול ממה, כדאי לנו לדעת כי כל ספורטאי אוכל בעיקר חלבונים, פחמימות מורכבות וכמות מינימלית של שומנים בריאים בלבד.


תוכנית אימונים למתחילים מבחינת פעילות גופנית:

נבצע פעילות גופנית במשך עשרים דקות, חמש פעמים בשבוע. בהדרגה, נפחית את כמות הימים, אך נגביר את משך האימונים, כך שנוכל לבצע יותר ולעבוד על מספר שרירים בכל אימון.

כאשר אנו מתעמלים באופן רציף, עלינו לאכול כמות עצומה של חלבונים, שלעיתים איננו יכולים לקבל אך ורק מאוכל. לכן, כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון בתפריט היומי שלנו.