תכנית כושר אישית היא שורה של תרגילים, שמדריך כושר ילמד אותנו לבצע כדי שנוכל לייעל את התוצאות שאנו מניבים בעקבות פעילות גופנית מרובה.
תכנית כושר אישית מותאמת לכל אחד מאיתנו באופן אינדיבידואלי ונקבעת לפי קריטריונים שונים כגון מין, משקל, מצב בריאותי, יכולת התמדה והמטרות שאנו מצפים להגיע אליהן בזכות תכנית כושר אישית זו.

תכנית כושר אישית מורכבת מיותר מפעילות גופנית:

לצד תכנית כושר אישית, כדאי לנו לזכור כי תזונה נכונה ושינה מרובה הם שניהם קריטיים, כך שנצליח ליהנות מתוצאות מהירות ואיכותיות של תכנית כושר אישית:

• שינה מרובה – כאשר אנו הולכים לישון מתרחשים בגופנו תהליכים רבים כגון תהליכי גדילה והתפתחות, בנייה ותיקון של השרירים והרקמות שלנו, שריפת השומנים המיותרים בגופנו, מתן מנוחה לגופנו העייף ועוד. כדי לאפשר לגופנו ליהנות מכל היתרונות של השינה, כדאי לנו לישון בין שבע לתשע שעות בלילה.

• תזונה נכונה – כל תכנית כושר אישית מומלצת כאחת שתחמיא לתפריט תזונתי אישי, שמכיל את כל הערכים התזונתיים החשובים ביותר כגון ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, רמה ממוצעת של פחמימות מורכבות ומעט שומנים – בעיקר בריאים בלבד.
כאשר אנו מבצעים תכנית כושר אישית, המהותי ביותר הוא להעשיר את גופנו בחלבונים – אבני הבניין של השרירים שלנו. החלבונים מסייעים לבנות את השרירים חזקים ויציבים יותר לאחר כל אימון, מונעים נזקים שעלולים להיגרם עקב האימונים ומתמודדים עם תופעת הרדיקלים החופשיים.

כיצד נייעל תכנית כושר אישית:

כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית על בסיס קבוע, עלינו לאכול בממוצע כ- 1.5 גרם של חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים – מה שבלתי-אפשרי לחלק מאיתנו.
כדי להתמודד עם הקושי, כיום קיימות בשוק אבקות חלבון רבות שיכולות לסייע לנו לייצר יותר חלבונים בגופנו.