מטרתו של תפריט דיאטה היא, כמובן, לסייע לנו להשיל את הקילוגרמים. כאשר אנו רוצים להתאים לעצמנו תפריט דיאטה ספציפי, כדאי לנו להיוועץ בדיאטן או נטורופת בנושא, שיתחשבו בקריטריונים האישיים שלנו. בעזרת הידע הנרחב שלהם, הם יצליחו להרכיב לנו תפריט נאה.


תפריט דיאטה בריא מכיל:

כדאי לנו ללמוד מעכשיו מה הן אבני הבנייה של כל תפריט דיאטה טוב. לצד תפריט דיאטה, נקפיד לזכור כי כדאי לנו לשלב פעילות גופנית ושינה מרובה ביומיום שלנו, שיחמיאו לתהליך תפריט דיאטה שלנו.

• חלבונים – במיוחד כאשר אנו מקפידים על תפריט דיאטה ודואגים להתאמן, חשוב שנקפיד להעשיר את גופנו בחלבונים: הם מסייעים לבנות את מסת השרירי שלנו, להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים, להפחית נזקים שעלולים להתרחש במהלך האימון ואף תורמים לגופנו אנרגיה, כך שנוכל להמשיך והעלות את רמת הקושי שלנו. חלבונים מצויים בעיקר במוצרים מן החי. אם איננו מצליחים ליהנות ממספיק חלבונים ביום, כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון בתזונה היומית שלנו.

• ויטמינים ומינרלים – לאחר תזונה לקויה, חשוב שנשיב את הבריאות לחיים שלנו בעזרת תפריט דיאטה וזו, מצויה בעיקר בוויטמינים ומינרלים, המסייעים לייעל שלל תהליכים בגופנו, לשפר את התפקוד הכולל שלנו, לנקות את גופנו ולתקן את הנזק שנגרם לו, עקב תזונה לא בריאה. עיקר הוויטמינים והמינרלים מצויים בפירות וירקות, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים.

• שומן בריא – בניגוד לשומן הטרנס, אומגה 3 הוא שומן חיוני מאוד לגופנו: הוא מסייע לנקות את מחזור הדם שלנו, לחזק את המערך החיסוני שלנו, לשפר את החדות הקוגניטיבית שלנו, הראייה שלנו, מאט את תהליך הזקנה שלנו ואף את המחלות שמתלוות אליו. אומגה 3 מצויה בעיקר בירקות ירוקים, דגים שומניים, אבוקדו, זרעי צ'יה, ביצים ועוד.

Super Food Diet Banner new1