תפריט תזונה מטרתו היא לסייע לנו ליהנות מאורח-חיים בריא ואיכותי, המלווה בכל אבות המזון ומסייע לנו לשפר את התפקוד היומי שלנו.
תפריט תזונה אף יסייע לנו ליהנות מאורח-חיים ברמה גבוהה לאורך זמן, רחוק מנטלי ההזדקנות.

ממה מורכב תפריט תזונה איכותי:

• ירקות ופירות – המכילים שפע של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון והכרחיים בכל תפריט תזונה. כדאי לנו לשלב אותם ביומיום שלנו כדי לייעל את תהליכי הניקוי של גופנו, לצד שיפור תהליכים גופניים רבים כגון החדות הקוגניטיבית שלנו, תהליך העיכול, הפעילות של המערכת החיסונית שלנו, תהליך הפרשת הצואה ותהליך הובלת החמצן בגופנו. הם אף מסייעים להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים.

• חלבונים – חלק עיקרי של תפריט תזונה שלנו, שאם אנו מתאמנים עלינו רק להקדיש לו עוד ועוד תשומת לב. חלבונים מסייעים לייצר מוליכים עצביים והורמונים שונים בגופנו, שמשמרים את התפקוד התקין שלו. בנוסף, הם המזון של השרירים והרקמות שלנו; הם מסייעים לתקן אותם ולמנוע נזקים שעשויים להיגרם לגופנו בעקבות אימונים. אנו יכולים ליהנות מחלבונים בעיקר בביצים, דגים, איברים פנימיים וקטניות.

• פחמימות – מקור האנרגיה והנפח של גופנו, הרצוי בכל תפריט תזונה. מטרתן היא לחזק אותנו, כך שנוכל להמשיך ולתפקד כראוי במשך היום. כדאי לנו להקפיד ולאכול בעיקר פחמימות מורכבות, אשר מאטות את תהליך העיכול, נעימות לגוף, מספקות אנרגיה לאורך זמן ולא יוצרות עומס, כמו פחמימות פשוטות. אנו יכולים למצוא פחמימות מורכבות בבטטות, תפוחי אדמה, דגנים מלאים, קטניות ועוד.

• שומנים – השומנים הם קריטיים לגופנו ואיננו יכולים לחיות בלעדיהם בכל סגנון של תפריט תזונה: הם מסייעים לבנות חלקים רבים מגופנו כמו המוח שלנו, לשפר את החדות הקוגניטיבית שלנו, לתרום לניקוי גופנו ועוד. כמו הפחמימות, גם במקרה של שומנים כדאי לנו להימנע משומני טרנס שלגופנו קשה לפרק ולנצל לשימוש. במקום, כדאי לנו ליהנות בעיקר משומנים בריאים כגון אומגה 3, המצויה בירקות ירוקים, דגים שומניים, אגוזים, זרעים ועוד.

Super Food Diet Banner new1