תפריט תזונה אישי הוא כזה שבדרך-כלל יורכב על ידי דיאטן קליני או נטורופת, כדי שנוכל לחיות חיים בריאים וארוכים יותר.
אנו יכולים לפנות אליהם באופן פרטי או דרך קופת-החולים שלנו. ההבדל בין נטורופת לדיאטן הוא שדיאטן קליני דוגל בדרך הטיפול המערבית, בעוד שנטורופת מאמין באופן טיפול טבעי, המתבסס על הגישה האלטרנטיבית/משלימה.


תפריט תזונה אישי איכותי:

תפריט תזונה אישי יתחשב בקריטריונים רבים, כגון המשקל שלנו, הגיל שלנו, המין שלנו, הרגלי האכילה הנוכחיים שלנו ומצבנו הבריאותי. רוב הפעמים, לצד תפריט תזונה אישי יומלץ לנו לעסוק גם בפעילות גופנית, שתורמת שפע של יתרונות בריאותיים לגופנו.

למה כדאי לנו להיוועץ בגורם מוסמך:


כאשר אנו שואפים להרכיב תפריט תזונה אישי ואיכותי, כדאי לנו לפנות למומחה שמבין בתחום יותר מאיתנו משום ש:

• גורם מוסמך ירכיב לנו תפריט תזונה אישי מאוזן מבחינת כמויות – אנחנו בדרך-כלל לא נתחשב במשתנים שמתחשבים הגורמים הללו ולכן, יתכן ונרכיב תפריט תזונה אישי שיכיל יותר מדי ממאכל מסוים, מעט מדי ממאכל אחר או מעט מדי/יותר מדי קלוריות.

• גורם מוסמך מכיר יותר מאכלים – יתכן ועשינו מחקר ואנו מאמינים כי כבר קראנו הכול, אך אנו יכולים להיות מאוד מופתעים מהמאכלים המגוונים שלעולם שלנו יש להציע – את רובם יכיר הגורם המוסמך שלנו.

• גורם מוסמך יתחשב במצב הבריאותי שלנו – אם אנו נוטלים תרופות, סובלים ממחלה מסוימת או השמנת יתר, מחובתנו לפנות ליועץ תזונתי מוסמך שירכיב עבורנו תפריט תזונה אישי, שכן אנו עלולים להזיק לעצמנו מחוסר ידיעה בלבד.

• תוספי תזונה, תרופות וצמחי מרפא – לפעמים, מצבנו הבריאותי ידרוש מאיתנו ליטול תוספים, שיסייעו לנו לפצות על חסכים חמורים בגופנו. הגורם המוסמך ידע בדיוק מהו המזור הנכון, המינון הנכון שלו וכיצד עלינו להשתמש בו.

Super Food Diet Banner new1