תפריט תזונה לחיטוב הגוף הוא תפריט שיתמקד בהעשרת גופנו בערכים תזונתיים בריאים, כגון ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, שומנים בריאים ובעיקר – חומצות אמינו.
חומצות אמינו הן אבני הבניין של החלבונים, אשר מטרתן לסייע ולייצר חלבונים בגופנו, שמסייעים לייעל שלל תהליכים בגופנו כגון ייצור של מוליכים עצביים והורמונים, חיזוק ותיקון של רקמות שונות בגופנו כגון העור, כלי הדם וכמובן – השרירים, אותם אנו שואפים לחזק בזכות תפריט תזונה לחיטוב הגוף.


חשיבות החלבונים עבור תפריט תזונה לחיטוב הגוף:


כאשר אנו מבקשים תפריט תזונה לחיטוב הגוף, אנו יודעים כי לצדו יהיה עלינו לבצע פעילות גופנית, שכן היא זו שמסייעת לנו להצר היקפים ולהבליט את השרירים.
חשוב להכיר בתלות שבין השניים: הפעילות הגופנית מסייעת לחטב את גופנו, בעוד שהערכים התזונתיים ובעיקר החלבונים, מסייעים לשמר את בריאותנו ולתרום לעמידות שלנו באימונים קשים יותר ויותר:

• חלבונים מסייעים למנוע נזקים לאחר האימון, על ידי הזנת השרירים במזון.
• חלבונים מסייעים לתרום לגופנו אנרגיה, שנוכל לנצל במהלך האימון.
• חלבונים מסייעים להגביר את העמידות שלנו באימוני כוח.
• חלבונים מסייעים לשמר מסת שריר לאורך זמן.

חשיבות אבקות החלבון עבור תפריט תזונה לחיטוב הגוף:


כאשר איננו מתאמנים, עלינו לאכול כ- 0.8 גרם של חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים. ככל שאנו מבצעים יותר פעילות גופנית לשם תפריט תזונה לחיטוב הגוף, השרירים שלנו זקוקים ליותר מזון ולכן, כמות החלבונים עולה בהתאמה; אנו יכולים להגיע למצב, בו יהיה עלינו לאכול 2 גרם חלבון על כל ק"ג שאנו שוקלים כלומר, מאות גרמים של חלבון!

במצב שכזה, אבקות החלבון נכנסות לתמונה – אבקות מרוכזות, אשר מורכבות בדרך-כלל ממיי גבינה, קזאין או סויה. מטרתן היא לסייע לגופנו ליהנות מכמות עצומה של חומצות אמינו, שיסייעו לאזן את גופנו ולספק לנו את רמות החלבונים להן אנו זקוקים עבור תפריט תזונה לחיטוב הגוף.

Super Food Diet Banner new1