תפריט תזונה לפיתוח גוף הוא חלק מהותי לא פחות מהפעילות הגופנית הנדרשת לשם ייצור הגוף המפותח או השינה, התורמת לגופנו את המנוחה שמאפשרת את הכול. רק שילוב של שלושת המרכיבים הללו, יביא לתוצאות חיוביות ואופטימליות של תפריט תזונה לפיתוח גוף.


דגשים עבור תפריט תזונה לפיתוח גוף:

• חשיבות החלבונים – כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית על בסיס יומיומי, עלינו להקפיד גם על תפריט תזונה לפיתוח גוף, שיאזן אותנו בהתאם. החלבונים הם המזון המהותי ביותר עבור המתעמל המצוי – הן אבני הבניין של השרירים שלנו!
בזכות החלבונים, אנו מצליחים לבנות מסת שריר, לשמר אותה חזקה, להפחית סיכויים לנזקים לאחר האימון, לחזק ולתקן רקמות שונות מלבד השרירים, לייצר מוליכים עצביים והורמונים שונים ואף לתרום תוספת אנרגיה לגופנו, שתסייע לנו לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.
ככל שאנו מתאמנים יותר, כך עלינו לאכול יותר חלבונים. אם אנו מתקשים לעמוד בכמות הנדרשת, אנו תמיד יכולים להיעזר באבקות חלבון וגיינרים, שיפצו על החסך ועל ידי כך, יסייעו לנו לאזן תפריט תזונה לפיתוח גוף.

• חשיבות הפחמימות – פחמימות מורכבות כגון בטטות, תפוחי אדמה וקטניות, תורמים לגופנו אנרגיה לטווח ארוך ומקלים על הפעילות של גופנו. לכן כדאי לנו לשלב אותם בתצרוכת היומית שלנו. לעומת תזונה ממוצעת, תפריט תזונה לפיתוח גוף מתבסס בעיקר על חלבונים, לכן פחמימות מורכבות הן במקום השני של הרשימה.
כדאי לנו לזכור להימנע מפחמימות פשוטות כמו ממתקים או משקאות ממותקים, אשר גורמים לנו להתעייף מהר ומטילים עומס רב על גופנו.

• חשיבות הוויטמינים והמינרלים – כל תפריט תזונה לפיתוח גוף איכותי יכיל כמות יפה של ירקות ופירות, בעיקר עלים ירוקים. כאשר אנו מתעמלים על בסיס קבוע, אנו מאמצים את גופנו על בסיס קבוע. בזכות הוויטמינים, המינרלים ונוגדי החמצון הרבים, גופנו נותר חזק וחסין מפני תופעות לא נעימות, כגון תופעת הרדיקלים החופשיים.