תרגילים בבית לחיטוב הגוף יסייעו לנו להיכנס לכושר במהירות ובקלות. אף על פי שרבים מאיתנו ודאי מעדיפים את מכון הכושר, בעת מחסור בזמן או פשוט אי-רצון לצאת מהבית, אין כמו אימון מהיר וקליל שיסייע לעורר אותנו ולגרום לנו להרגיש כי תרמנו לגופנו אנרגיה, בריאות וחיוניות.

• אופניים – נתחיל את האימון של תרגילים בבית לחיטוב הגוף בישיבת שש. נושיט את אחת הידיים שלנו קדימה וניישר אותה, בעודנו לוקחים את הרגל הנגדית אליה אחורה ומיישרים אותה. נחזיק את התנוחה במשך שלוש שניות ולאחר מכן נפגיש בין השניים מתחת לטורסו שלנו. אנו יכולים להמשיך ולבצע את התרגילים באותו אזור או להחליף לצד השני. יש לבצע כשני סטים של תרגילים בבית לחיטוב הגוף אלו, הכוללים 15 חזרות.

• הרמות ירך – תרגילים בבית לחיטוב הגוף אשר פשוטים ותורמים רבות. כל שעלינו לעשות הוא לעמוד על המזרן הפיסוק ברוכב הירכיים, להרים ירך אחת גבוה באוויר, כמו צעד גדול מאוד ולאחר מכן להחליף רגל. נבצע כשני סטים, הכוללים 10 חזרות כאלו.

• סקוואט + קפיצה – בין תרגילים בבית לחיטוב הגוף אשר מוכרים ויעילים עד מאוד. כל שעלינו לעשות הוא לכרוע כלומר, לשבת במעין פיסוק כאשר האגן שלנו באוויר והברכיים ישרות. כדי להתרומם מהתנוחה נבצע קפיצה, שתתרום לחוזק הרגליים שלנו. נבצע כשני סטים, הכוללים 10 חזרות של תרגילים בבית לחיטוב הגוף אלו.

• טיפוס קיר – תרגילים בבית לחיטוב הגוף אלו נתחיל מתנוחת שכיבת סמיכה; נמשיך לזחול בצורה זו על הרצפה, כמו אנו מטפסים על קיר. נעשה זאת במשך שני סטים, הכוללים 10 חזרות – 5 חזרות בהן אנו "מטפסים" קדימה ו- 5 חזרות בהן אנו "מטפסים" אחורה.

• כריעה תוך מתיחת הרגל לצד – אנו מבצעים תרגילים בבית לחיטוב הגוף אלו כשאנו פותחים במצב כריעה. לפני שאנו עולים, אנו מותחים את אחת הרגליים שלנו לצד, מחזיקים את המתיחה במשך 5-10 שניות ועולים חזרה. בכריעה הבאה, נמתח את הרגל השנייה. נחזור על התרגיל במשך שני סטים, הכוללים 15 חזרות.