תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים הם תרגילים מעולים, שלא דורשים מאיתנו מכשור ואף מסייעים לחטב את שני אזורים מרכזיים וחשובים: הישבן ואזור הבטן.
כדי להצליח לבצע תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים ביעילות, כדאי לנו לשלב יחד עמם תזונה נכונה ושינה מרובה, שיסייעו לחזק את גופנו ולמנוע נזקים, שעלולים להיגרם עקב אימונים אינטנסיביים מדי.
כדי ליהנות מתוצאות של כל אימון, יש לחזור על תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים לפחות 3-4 פעמים בשבוע, כאשר ההעדפה היא במשך 20 דקות ביום.

• תנוחת הלוחם – תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים מעולם היוגה: נפתח את התרגיל כאשר אנו ישובים בישיבת שש. נמתח את אחת הרגליים אחורה ולאחר מכן נסתובב ונמתח אותה קדימה. בעודנו נשענים על הרגל השנייה, נניע את הרגל גם לצדדים. נחליף רגליים. נשוב על תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים הללו במשך שני סטים, הכוללים חמש חזרות לכל רגל.

• שילוב רגליים – נפתח תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים מעין אלו בעודנו יושבים על הברכיים שלנו. נרים את אחת הרגליים ונשלב אותה בשנייה. נשעין את הטורסו שלנו מעט קדימה וננוע מעט מעלה ומטה במשך 10-15 חזרות. נבצע תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים מעין אלו במשך שני סטים.

• תנוחת הריחוף – נעמוד על שתי הרגליים שלנו ונמתח את אחת מהן אחורה, נעלה את הטורסו מעלה ונשלח את הידיים שלנו מעלה, כאשר אנו מקפידים לשמור על מעלה ישר. נשמור על התנוחה במשך חמש נשימות ונחליף רגליים. נבצע כארבע חזרות כאלו.

• גשר ירכיים – נפתח תרגילים ביתיים לחיטוב הרגליים מעין אלו בשכיבה על הגב, על המזרן. ניישר את הברכיים שלנו ונרים את העקבים. לאט-לאט, נרים את האזור התחתון של הגוף שלנו, עד לטורסו עצמו. ננעל מרפקים ונניח את הידיים קרוב ככל האפשר מתחת לגב, לשם תמיכה. בכל תרגיל, נוריד את הישבן מטה ונעלה את הגוף, נשאיר אותו באוויר למשך חמש שניות ונרד. נחזור על התרגיל במשך שני סטים, הכוללים 15 חזרות.