תרגילים לחיטוב הטוסיק הם דרך מצוינת להביא את השרירים לאזור האחורי שלנו ולהפוך אותו למוצק ויפה. רבים מאיתנו ודאי מתוסכלים ממראה הישבן, משום שאיננו משתמשים בשרירים שלו לעיתים קרובות. ההיפך הוא הדבר – את רוב הזמן עמו אנו מבלים בישיבה.


כיצד נייעל תרגילים לחיטוב הטוסיק:


לצד תרגילים לחיטוב הטוסיק, כדאי לנו לזכור כי תזונה נכונה ושינה מרובה, הם חלקי מפתח מהתהליך; רק שילוב נכון ומאוזן של השלושה, יביא לתוצאות חיוביות ומהירות.

כאשר אנו מבצעים תרגילים לחיטוב הטוסיק לעיתים קרובות, כדאי לנו להקפיד ולהעשיר את גופנו בחלבונים – אבני הבניין של השרירים שלנו. החלבונים מסייעים לשמר את מסת השרירי שלנו, לגדל אותה ולתקן אותה עקב נזקים, שעלולים להיגרם לנו לאחר האימון. החלבונים אף תורמים לגופנו אנרגיה, כך שנוכל לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.

ככל שאנו מתאמנים יותר, כך אנו זקוקים ליותר חלבונים: אדם שאינו מתאמן אמור לצרוך 0.8 גרם חלבון על כל ק"ג שהוא שוקל. אדם המבצע תרגילים לחיטוב הטוסיק לעיתים קרובות, עשוי להזדקק לבין 1.2 ועד ל- 2 גרם של חלבון, על כל ק"ג שהוא שוקל.

אנו יכולים ליהנות מחלבונים, המצויים בעיקר בדגים, ביצים, איברים פנימיים של חיות, קטניות או אבקות חלבון וגיינרים, שנוצרו בדיוק לשם הזנת גופנו בכוח ואנרגיה.


דוגמאות של תרגילים לחיטוב הטוסיק:

• הרמת ירך – את תרגילים לחיטוב הטוסיק אלו אנו פותחים כאשר הרגליים שלנו מכופפות ב- 90 מעלות ואנו שוכבים על המזרן. כאשר אנו מתרוממים, נדאג ליישר את אחת הרגליים שלנו ולמתוח אותה קדימה. נשמור עליה ישרה במשך עשר שניות ונשיב אותה למקום, לצד הרגל השנייה. נבצע כ- 30 חזרות בכל רגל, במשך שני סטים של תרגילים לחיטוב הטוסיק.

• בעיטת חמור – נשב ישיבת שש, כאשר אחת הרגליים שלנו מכופפת באוויר בזווית של 90 מעלות. נבצע 15 בעיטות באוויר ונחליף לרגל השנייה. כדאי לנו לבצע שני סטים לכל רגל.