תרגילים לחיטוב הרגליים הם תרגילים שמטרתם היא לסייע לנו לחטב את אזורי הרגליים, האגן ופעמים רבות גם את שרירי הטורסו התחתונים שלנו. כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית מרובה, כדאי לנו לזכור לשלב בתזונה שלנו כמויות גדולות של חלבונים, אשר יסייעו לבנות מסת שריר בגופנו, יפחיתו את הסיכויים לנזקים בעקבות האימון, יסייעו לגופנו להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים ואף לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר.


דוגמאות של תרגילים לחיטוב הרגליים:

• הטיה לאחור יחד עם הרמת ברך - תרגילים לחיטוב הרגליים מעין אלו נפתח בעודנו עומדים, כאשר הרגליים שלנו צמודות. נבחר באחת הרגליים שלנו ונשעין אותה אחורה, כך שאנו נשענים על הירך שלנו על הרצפה בלבד. לאחר מכן, ניקח את הרגל קדימה ונמתח את הברך, כאשר הירך שלנו מוטה למטה בתנועה של חצי ריבוע. אנו יכולים להחליף רגליים או להפעיל כל רגל במשך סט שלם. נבצע כשני סטים, הכוללים 15 חזרות, של תרגילים לחיטוב הרגליים אלו.

• הרמות כפות – תרגילים לחיטוב הרגליים נפתח בתנוחה הסופית של התרגיל הקודם: כאשר אחת מהרגליים שלנו מורמת והירך מקופלת מטה. נניח ידיים על המותניים. נרים את העקב של הרגל הישרה, נחזיק אותו באוויר כשלוש שניות ונרד. נבצע כ- 15 חזרות כאלו ולאחר מכן נחליף רגליים.


כיצד למטב תרגילים לחיטוב הרגליים:


פעילות גופנית לאורך זמן, כגון תרגילים לחיטוב הרגליים, מצריכה מאיתנו ערכים הולכים וגדלים של חלבונים, אשר לעיתים נתקשה להשיג מהמזון בלבד: כאשר אנו מתאמנים, עלינו לאכול בין 1.2 ועד 2.0 גרם חלבון על כל ק"ג שאנו שוקלים – כמות עצומה!
אבקות חלבון – אלו הן אבקות המכילות ריכוז גבוה של חומצות אמינו – אבני הבניין של החלבונים שלנו. אבקות החלבון מורכבות בדרך-כלל מקזאין, חלבון סויה או חלבון מיי גבינה, אשר מסייעים להעשיר את גופנו באספקת החלבונים לה אנו זקוקים יום-יום.