תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון הם מהותיים, בעיקר משום שהרגליים שלנו הן אלו שעליהן מוטל עיקר המשקל.
באופן כללי, כדאי לנו לבצע תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון או פעילות גופנית לרבותיה כאשר אנו בהיריון: על ידי כך, נצליח לשוב לתפקוד מהר יותר לאחר הלידה, נייעל תהליכים גופניים שונים במהלך הלידה, נפחית את הסיכון לסוכרת הריונית ונעבור את תהליך ההיריון במצב רוח מרומם יותר.כיצד נבצע תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון:

• בעת תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון נקפיד לשים לב לתחושה שלנו לאורך כל האימון: האם קשה לנו מדי? האם כואב לנו מדי? מהותי שלא נעמיס על עצמנו מעבר ליכולתנו, כך שלא נפגע בתינוק.

• מומלץ שיחד עם תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון, נתרגל גם את רצפת האגן, כדי להקל על הלידה עצמה.

• נשמור על הטמפרטורה שלנו ממוצעת במהלך תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון, שכן חום עשוי להזיק לתינוק.

• כאשר אנו בוחנות תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון, נוודא כי התרגילים בטוחים. אם אנו מאמינות שאנו עשויות ליפול או לאבד שיווי משקל, עדיף לוותר על התרגיל.דוגמאות של תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון:

• כיסא – נמצא קיר נעים ונוח ונישען עליו, כמו אנו יושבות על כיסא. נשתדל לשמור על פיסוק באורך הכתפיים. אם אנו שואפות להקשות את התרגיל, אנו יכולות להרים את הידיים למעלה או לשמור עליהן ישרות באוויר. נישאר כך במשך שתי דקות.

• לחיצת ברכיים - תרגילים לחיטוב הרגליים בהריון מעין אלו נפתח בישיבה על כיסא, עדיף שרפרף. נפסק את הרגליים שלנו ככל האפשר ונקרב אותן באיטיות, קרוב ככל האפשר לגופנו. לאחר מכן, נשיב אותן באיטיות. אם אנו רוצות להקשות את התרגיל, אנו יכולות להניח את הידיים על המותניים שלנו ולבצע את התנועה בכלל הגפיים. נחזור על התהליך במשך שני סטים, הכוללים 15 חזרות.