תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אינם שונים כל כך מתרגילים לחיטוב רגליים לגברים. רוב תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים מסייעים לחטב אזורים נוספים בגופנו, כגון אזור הבטן והאגן.
אם אנו מבצעים פעילות גופנית מרובה, כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון וגיינרים בצריכה היומית שלנו, כדי שנוכל לייעל את תהליכי צבירת מסת השרירי שלנו. תזונה נכונה לרבותיה, תסייע לנו לייעל תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים ולהראות תוצאות מהירות יותר.

• זינוק לאחור - תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אלו נפתח כאשר אנו עומדים ישר ברגליים מעט מפוסקות. ניקח את אחת הרגליים לאחר ונישען על הברך בלבד. את הידיים נניח מול בית החזה שלנו ונחבוק אותן אחת בשנייה, לשם חיזוק התנוחה. נחזור לעמידה ונחליף בין הרגליים. נבצע כשלושה סטים כאלו, הכוללים עשר חזרות בכל רגל בעת תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אלו.

• סקוואט ירייה – נפתח תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אלו ברגליים צמודות. ניישר את אחת הרגליים קדימה בפלקס. את הרגל השנייה נכופף ונטה את הגוף שלנו אחורה, לתנוחה של סקוואט, כאשר האגן מוביל אותנו אחורה. ככל שהאגן יורד, כך הרגל המונפת עולה, עד לכדי מצב שהיא מתיישרת עם הכיפוף את הרגל השנייה. את הידיים שלנו נמתח קדימה, במעין תנוחה של ירייה, כדי לחזק את היציבה בעת התנוחה. נחזור על הפעולה במשך שני סטים, הכוללים עשר חזרות. בכל סט נחליף רגל בעת תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אלו.

• הרמות רגליים צדדיות – נפתח תרגילים לחיטוב הרגליים לנשים אלו בשכיבה על הצד, כאשר אחת הידיים תומכת בנו ב- 90 מעלות והשנייה מונחת את המותניים. נניח את הרגליים אחת על השנייה ובכל פעם, נרים את הרגל העליונה מעלה, נחזיק אותה מעלה במשך חמש שניות ונוריד אותה מטה. נבצע כשני סטים כאלה, הכוללים 15 חזרות לכל רגל.