תרגילים לפיתוח גוף מקבילים במשמעותם לתרגילים לחיטוב הגוף: הם דרך מצוינת לגרות את ייצור שכבת השרירים בגופנו ולהפחית את רמות השומנים בגופנו.

לצד תרגילים לפיתוח גוף, כדאי לנו לזכור כי פעילות גופנית לבדה לא מביאה לתוצאות: כדי ליהנות מגוף חטוב ומעוצב, מומלץ שנקפיד על תזונה נכונה ומבוקרת ונדאג גם למנוחה של גופנו, כך שנוכל לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר ויותר ונימנע מפציעות עקב פעילות גופנית מופרזת.


פירמידת המזון של תרגילים לפיתוח גוף:

• חלבונים – בעת תרגילים לפיתוח גוף גופנו מוכרח כמה שיותר חלבונים; אלו הן אבני הבניין של השרירים שלנו: בזכות החלבונים השרירים שלנו צוברים מסת שריר ומצליחים לשמר אותה. החלבונים אף תורמים לגופנו אנרגיה ומסייעים להפחית נזקים לאחר האימון.
בנוסף, החלבונים מסייעים לייצר הורמונים ומוליכים עצביים שונים בגופנו, מתמודדים עם תופעת הרדיקלים החופשיים ומרכיבים רקמות רבות בגופנו חוץ מהשרירים, כגון 30% מהעצמות שלנו. ככל שאנו מתאמנים יותר, אנו זקוקים ליותר חלבונים.
אם איננו מצליחים לעמוד בכמות המומלצת ( בין 0.8-2 גרם לק"ג שאנו שוקלים, תלוי בכמות האימונים שלנו), כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון וגיינרים בתזונה היומית שלנו.

• פחמימות – כאשר אנו מבצעים תרגילים לפיתוח גוף, כדאי לנו להפחית את כמות הפחמימות שלנו, בייחוד הפחמימות הפשוטות כגון סוכר לבן, שוקולד חלב או משקאות ממותקים. פחמימות מורכבות, כגון תפוחי אדמה, בטטות וקטניות, תורמות לגופנו אנרגיה לאורך זמן, מפחיתות תחושת שובע ומסייעות לנו להיות ערניים לאורך זמן, כדי לעמוד בפני אימונים קשים יותר. כדאי לנו לאכול 6 גרם של פחמימות מורכבות על כל ק"ג שאנו שוקלים, אם אנו מבצעים תרגילים לפיתוח גוף.

• שומנים – האחרונים ברשימה שלנו, כאשר אנו מבצעים תרגילים לפיתוח גוף. אנו חייבים לאכול 0.25 גרם שומנים על כל ק"ג שאנו שוקלים, כדי לבצע תהליכים בסיסיים בגופנו. עם זאת, מומלץ שנימנע משומנים שאינם בריאים לגופינו ובעיקר – שומני הטרנס.