תרגילי כושר בבית שונים מאוד מתרגילי כושר במכון הכושר. כאשר אנו שוקלים לבצע תרגילי כושר בבית, ראשית כדאי לנו לשקול אם זוהי האופציה הטובה ביותר עבורנו. יש לזכור כי לצד תרגילי כושר בבית, מומלץ כי נקפיד על תזונה נכונה ושינה מרובה, שיסייעו לתרום לתוצאות חיוביות ומהירות יותר.


יתרונות של תרגילי כושר בבית:

• מהירים - תרגילי כושר בבית לא מבזבזים לנו זמן יקר: אנו מבצעים את התרגילים בבית, לכן אין סיבה שניסע לשום מקום. לאחר שאנו מבצעים אותם, כל שעלינו לעשות הוא להתקלח ואנו מוכנים לשוב ללוח-הזמנים העמוס שלנו.

• נוחים – רבים מאיתנו ודאי חשים לא בנוח לבצע תרגילי כושר מחוץ לבית, לכן יהיה לנו נעים יותר לבצע אותם באינטימיות של הבית שלנו.

• זול - תרגילי כושר בבית לא דורשים מאיתנו כסף כלל, רוב הפעמים: אנו יכולים לראות סרטון באינטרנט או לקרוא על תרגילים ואנו מוכנים לעבודה. אנו כן יכולים לשקול לשכור מאמן כושר פרטי או לרכוש אביזרי כושר כגון משקולות, שיסייעו למטב את תרגילי כושר בבית שלנו.


חסרונות של תרגילי כושר בבית:

• רק אנחנו – כאשר אנו מתעמלים במכון, אנו מתעמלים עם הרבה אנשים ואף מאמנים, שתורמים לנו מוטיבציה. יתכן ונתקשה יותר לבצע תרגילי כושר בבית לבד או להתמיד במשטר האימונים שלנו לאורך זמן.

• בורות כושר – רובנו לא מבינים בפעילות גופנית יותר מדי, לכן יתכן כי נבצע תרגילי כושר בבית בצורה לא נכונה, אך לא יהיה מאמן או מישהו שמבין ויוכל לתקן אותנו.

• נטולי מכשור – מכונות הכושר מכילים שפע של מכשור ואביזרי כושר, שיכולים לייעל את תרגילי כושר בבית שלנו.

לאחר ששקלנו יתרונות מול חסרונות, כדאי לנו לשאול את עצמנו במה נתמיד יותר: האם נסיעה למכון תתרום להתמדה שלנו או תגרום לנו להרגיש עייפים יותר? האם מכשור של חדר כושר וריבוי אנשים תורמים לנו מוטיבציה או גורמים לנו להרגיש לא נעים? גם כאשר נבחר אופציה אחת, נזכור כי אנו תמיד יכולים לשנות – כך שנהנה מהאופציה היעילה ביותר עבורנו.