תרגילי כושר בבית לגברים הם תרגילים שמטרתם לסייע לנו להשיל ממשקלנו, לחטב את גופנו וליהנות מחיים בריאים, בעלי דימוי עצמי תקין.
אף על פי שנציג כאן אלטרנטיבות, רוב תרגילי כושר בבית לגברים מצריכים מאיתנו רצועות או משקולות ולכן, כדאי לנו לשקול ולרכוש כאלו כדי למטב תרגילי כושר בבית לגברים.


מגוון תרגילי כושר בבית לגברים:

• מצב 2 מתקדם – כולנו זוכרים את תנוחת מצב ה – 2 מהצבא, אך כדי ליהנות מהיתרונות של תרגילי כושר בבית לגברים, יהיה עלינו להעלות את רמת הקושי: ממצב 2, בו אנו כמו במצב של שכיבת סמיכה, כאשר האמות שלנו תומכות במשקלנו ורגלינו צמודות, נניע את גופנו לצד מסוים, כאשר האגן שלנו הוא האיבר היחידי שנוגע ברצפה. לאחר מכן, נניע את גופנו לצד השני. נבצע עשר חזרות כאלו, במשך 3 סטים של תרגילי כושר בבית לגברים.

• תרגול אמה - נשכב על המזרן עבור תרגילי כושר בבית לגברים אלו. נשתמש בכפות הידיים והרגליים שלנו כדי להתרומם, הבטן שלנו עדיין כלפי המזרן. נקפיד למתוח את הידיים שלנו ככל האפשר. כדי לבצע את התרגיל, בכל פעם נרד על האמות שלנו ונשוב לתנוחה המתוחה. אם אנו רוצים להקשות על תרגילי כושר בבית לגברים, אנו יכולים לעשות את אותו הדבר עם הרגליים שלנו – בכל פעם לקחת רגל קדימה ולאחר מכן להחליף אותה ברגל הנגדית. כדאי לנו לבצע שלושה סטים, הכוללים 15 חזרות של תרגילי כושר בבית לגברים.

• הליכת סרטן – בתרגיל זה אנו בתנוחה מוכרת, כאשר אנו עם הפנים שלנו אל המזרן, במצב שכיבה ומתרוממים, כאשר הגפיים שלנו מתוחות והידיים שלנו תומכות בנו. כמו סרטנים, נזיז את הרגליים והידיים שלנו ונלך על ארבע, שומרים על המתיחה. נקפיד ללכת חמישה צעדים לכל צד, במשך 4 סטים, הכוללים 4-8 חזרות של תרגילי כושר בבית לגברים.