תרגילי כושר בזוגות הם אופן מצוין בו נוכל להיכנס לכושר במהירות ובקלות:

• פשוט יותר לייצר שגרת אימונים – כאשר אנו מבצעים תרגילי כושר בזוגות, אנו נחוש אשמים אם נבטל אימון או נימנע ממנו, משום שאנו פוגעים גם בחברנו לאימונים. מסיבה זו אנו נקפיד להגיע לאימונים יותר.

• לומדים ביחד – רוב הפעמים, כאשר אנו מבצעים תרגילי כושר בזוגות שנינו לא בטוחים מה כדאי לעשות או איך. כמובן ש"טובים השניים מן האחד" וכעת שניכם יכולים לבצע מחקר בנושא יחד: לבחון מה השאיפות הספורטיביות שלכם וכיצד תוכלו ליהנות מאימון כיפי, שיסייע לכם להפיק ממנו את המיטב.

• מתקנים ביחד – כאשר יש מישהו עמכם בעת תרגילי כושר בזוגות, תמיד יהיה פשוט לזהות אם אחד מכם לא מבצע את התרגיל נכון. כתוצאה מכך, תמיד תמצו כל תנוחה עד סופה ותדעו לבטח כי אינכם פוגעים בעצמכם מבחינה פיזית.דוגמאות של תרגילי כושר בזוגות:

• שכיבת סמיכה + כריעה – אחד מאיתנו עומד ומחזיק באזור המותניים את השותף בעת תרגילי כושר בזוגות כאלו. השותף שכוב על הבטן ומייצב את עצמו באמצעות ידיים ישרות. כאשר השותף שעומד יורד לכריעה, השני מנצל את הירידה ומבצע שכיבת סמיכה. יש לבצע כשני סטים, הכוללים עשר חזרות של תרגיל זה. לאחר מכן, כדאי לנו להחליף.

• כיסא – תרגיל מעולם היוגה האקרובטית: אחד מאיתנו, החזק בינינו, ישכב על המזרן – רגליים וידיים באוויר. על השותף השני ליפול קדימה על השותף ולהתייצב על הידיים והרגליים שלו: לאחוז את הידיים יחד ולהניח את אזור הבטן התחתונה, המפשעה, על הרגליים של השותף. לאחר מכן, על השותף להעלות ולהוריד אותנו ביציבות, כמו היינו משקולת. כשאנו מגיעים למעלה, אנו יכולים להרים את הרגליים שלנו מעלה ומטה, כדי להעמיק את המתיחה שלנו.