תרגילי כושר לגברים הם דרך מצוינת לבנות את מסת השריר שלנו, לייעל תהליכים מרובים בגופנו ולתרום לנו אנרגיה ומצב רוח מרומם. כדאי לנו לזכור כי לצד תרגילי כושר לגברים, יש להקפיד על תזונה העשירה בחלבונים, שיסייעו למטב את הפעילות הגופנית שלנו בשלל דרכים.

• הרמת ירך – אחד תרגילים לחיטוב האגן והירכיים הטובים יותר והמומלצים בין תרגילי כושר לגברים: נתחיל כאשר אנו שוכבים על הגב והרגליים שלנו מכופפות ב- 90 מעלות. נרים רק את הטורסו שלנו ונשמור על המתיחה במשך 5-10 שניות. נדאג לשמור על שרירי השטן והאגן מתוחים. נשתדל שלא לגעת ברצפה, כדי לחזק את המתיחה. נחזור על התרגיל במשך 3 סטים, הכוללים עשר חזרות של תרגילי כושר לגברים אלו.

• תנוחת זינוק – עוד תרגילי כושר לגברים מצוינים, המתמקדים בחיטוב הירכיים שלנו: נעמוד ישר ולאחר מכן נזנק קדימה עם רגל אחת, נישען עליה וניישר את רגלינו האחורית. נמתח את גופנו קדימה, נרים את ידינו למעלה ונחזיק את המתיחה במשך 3 שניות. נזנק שוב. נבצע כעשרים זינוקים סך הכול. אנו יכולים להיעזר בתנוחת הזינוק ולבצע אותה כאשר אנו מתאמנים עם משקולות, שייעלו את ביצוע תרגילי כושר לגברים.

• שכיבת סמיכה – מבין תרגילי כושר לגברים המוכרים והיעילים ביותר, משום שהם מסייעים לחזק בעיקר את אזור הידיים והחזה, לצד בניית סיבולת של שאר הגוף. נשמור על גוף ישר וידיים ישרות, באורך הכתפיים שלנו. נבצע כשלושה סטים, הכוללים 20 חזרות של תרגילי כושר לגברים.

• כריעה + שכיבת סמיכה – תרגילי כושר לגברים המתמקדים בכריעה הם מצוינים, משום שהם מסייעים לחטב את הירכיים והאגן יחד: אנו יורדים לכריעה; פיסוק ברוחה הכתפיים, אגן כלפי חוץ, גב זקוף ובית חזה מורם. לאחר מכן, אנו ממשיכים לשכיבת סמיכה, חוזרים לכריעה ועולים. נבצע תרגילי כושר לגברים מעין אלו במשך שלושה סטים, כאשר אנו מבצעים 10 חזרות בכל סט.