תרגילי כושר לחיטוב הגוף הם דרך מצוינת להיכנס לכושר, להפחית ממשקלנו ולשפר את המראה האישי שלנו. תרגילי כושר לחיטוב הגוף אף תורמים שפע של סגולות לחיינו כגון האצת תהליכים שונים בגוף כגון תהליך העיכול, תהליך ניקוי הרעלים ותהליך ניקוי מחזור הדם, האצת תהליכי שריפת השומנים בגופנו, מתן אנרגיה ותחושות של אושר ורוגע לאורך זמן, בזכות הפרשה של מוליכים עצביים כגון סרוטונין או דופמין.

לצד תרגילי כושר לחיטוב הגוף, כדאי לנו לזכור כי תזונה נכונה והענקת מנוחה לגופנו אינם פחות חשובים ואולי אפילו קריטיים, בהשפעתם על התוצאות של תרגילי כושר לחיטוב הגוף שלנו.


דגשים שיעזרו לנו לשפר תרגילי כושר לחיטוב הגוף:

• שינה בין שבע לתשע שעות ביום.

• אכילה מרובה של חלבונים – שיסייעו להאיץ את בניית מסת השריר, לתרום לגופנו כוח ואנרגיה ולהפחית את הנזקים שעשויים להיגרם לגופנו לאחר האימון.

• אכילה מרובה של פחמימות מורכבות – כגון תפוחי אדמה, בטטות, קטניות, גזרים וכדומה, אשר יספקו לגופנו אנרגיה לטווח ארוך.

• אכילה מועטה של שומנים – בעיקר שומנים לא בריאים כגון שומני טרנס. אנחנו כן זקוקים לשומנים בריאים בגופנו, כגון אומגה 3, כדי להצליח ולבצע תהליכים בסיסיים בגופנו באופן תקין. עם זאת, ככל שאנו מתאמנים יותר, כך מומלץ כי נפחית את כמות השומנים שאנו מעכלים, כדי לייעל את תהליכי ההורדה והחיטוב של תרגילי כושר לחיטוב הגוף.


אבקות חלבון וגיינרים:


אבקות חלבון וגיינרים מטרתם לסייע לנו למטב את תרגילי כושר לחיטוב הגוף שאנו מבצעים, על ידי העשרת גופנו בכמויות עצומות של חומצות אמינו – אבני הבניין של החלבונים בגופנו. מורכבים בעיקר ממיי גבינה, קזאין או סויה, הם יסייעו לגופנו לייצר יותר חלבונים שיסייעו לנו לעמוד בפני אימונים אינטנסיביים יותר, יתמודדו עם תופעת הרדיקלים החופשיים ויתרמו לגופנו אנרגיה לאורך זמן.