תרגילי כושר לידיים הם דרך מצוינת לחזק את הידיים, שרירי הבסיס, הצוואר והגב שלנו. כאשר אנו מבצעים תרגילי כושר לידיים, כדאי לנו לשקול לרכוש משקולות ולהתאמן עמן, תוך כדי התרגילים – הם יתרמו הרבה ליעילות תרגילי כושר לידיים.


דוגמאות של תרגילי כושר לידיים:

• שכיבת סמיכה – תרגילי כושר לידיים היעילים ביותר. כאשר אנו מבצעים שכיבת סמיכה, נקפיד ליישר את הרגליים שלנו ולהצמיד אותן, ליישר את הידיים ולוודא כי הן ברוחב הכתפיים. כאשר אנו יורדים מטה, נקפיד לשמור על הראש והצוואר שלנו רפויים, בגובה המפרקים. נתרומם ונבצע כ- 20 תרגילי כושר לידיים כאלו.

• תנוחת הכלב – תרגילי כושר לידיים מעולם היוגה. נעמוד מול המזרן, כאשר הרגליים שלנו בפיסוק ברוחב האגן והידיים מורמות באוויר. נמתח את הידיים ישר ונרד למטה, כך שאנו יוצרים מעין משולש או כלב המסתכל מטה. נשמור על הידיים ברוחב הכתפיים ועל הכתפיים עצמן מתוחות לאחור. נעביר משקל בין הידיים לרגליים, כך שנעבוד על שני האזורים. נבצע את התנוחה במשך שתי דקות.

• תנוחת העובר – תרגילי כושר לידיים נוספים מעולם היוגה. נשב ישיבה מזרחית, כאשר האגן שלנו נשען על העקבים שלנו. נמתח את הטורסו שלנו קדימה ככל האפשר ולאחר מכן, נמתח את הידיים. נניח את עצמנו על הקרקע, כמו אנו משתחווים. נמתח את הידיים רחוק ככל האפשר ונפרוש את כפות הידיים על הקרקע. נישאר בתנוחה ככל שנוכל.

• הרמת אמצע – עבור תרגילי כושר לידיים אלו נזדקק למשקולות. נשכב על המזרן, כאשר הידיים שלנו פרושות לצדדים, כל אחת עם משקולת בגודל הרצוי. נרים את שתי המשקולות יחד ונפגיש ביניהן מעל בית החזה שלנו. נחזור על הפעולה במשך שני סטים, הכוללים 20 חזרות של תרגילי כושר לידיים.