תרגילי כושר למבוגרים הם חשובים מאוד עבורנו, משום שזהו השלב שבו עלינו לשמור על גופנו יותר מכל. ככל שאנו מתבגרים, כך גופנו מאבד מהחיוניות שלו. אם נקפיד לבצע תרגילי כושר למבוגרים באופן שגרתי, נוכל להאט את תהליך ההזדקנות שלנו, לייעל תהליכים גופניים רבים, לשמור על אנרגיה ומצב רוח מרומם ולהפוך פעילויות קשות לפשוטות יותר, בשל תוספת כוח, אנרגיה וחדות קוגניטיבית.


לצד תרגילי כושר למבוגרים, כדאי לנו לזכור להעשיר את התזונה שלנו בחלבונים:


החלבונים הן אבני הבניין של השרירים שלנו והם מרכיבים כ- 30% מהעצמות שלנו. הם מסייעים להאט ולמנוע אוסטאופורוזיס, תורמים לפעילות תקינה של מוחנו על ידי הפרשת מוליכים עצביים והורמונים שונים באופן תקין, מפחיתים סיכויים לנזקים לאחר האימון או במהלך האימון, מסייעים לגופנו להתחזק ולבנות מסת שריר בצורה יעילה יותר.

אנו יכולים ליהנות משפע חלבונים, המצויים באיברים פנימיים של חיות, ביצים, דגים שומניים, קטניות ועוד. אם אנו סובלים מחסך של חלבונים, כדאי לנו לשקול לשלב אבקות חלבון וגיינרים, בתזונה היומית שלנו.


דוגמאות של תרגילי כושר למבוגרים:

• מחזוריות כיסא - תרגילי כושר למבוגרים מעין אלו מצריכים מאיתנו כיסא, ממנו נוכל לקום מהר יחסית. נשב על הכיסא, נמתח את ידינו עד לכפות הרגליים, ניגע בהן, נחזור לישיבה, נעמוד וניישר את הידיים מעלה. אנו יכולים לשלב משקולות בתרגיל הזה. נבצע כשני סטים כאלו, הכוללים 15 חזרות.

• הארכת רגליים – נשב על הכיסא וניישר את הרגליים והידיים שלנו קדימה. ננסה להחזיק את המתיחה בין חמש לעשר שניות ונוריד את הגפיים. נחזור על תרגילי כושר למבוגרים במשך שלושה סטים, הכוללים 10 חזרות.

• אופציות מהנות – אנו יכולים ללכת 22 דקות ביום, לרקוד עם בני הזוג שלנו או בנפרד או פשוט לעשות ריצה קלה. על פעילות גופנית שנבצע, רק תסייע למטב את אורח-החיים הפיזי שלנו.