כיום, כולנו יודעים כי פעילות גופנית היא איננה עניין שולי וכי כדאי לכולנו להשקיע בעצמנו ולהקפיד עליה.
תרגילי כושר למתחילים הם דרך מצוינת ללמוד כיצד להתאמן בקלות, בנעימות ולפתח יכולת התמדה, משום שאינם קשים או מסובכים מדי עבורנו.

לצד תרגילי כושר למתחילים, כדאי לנו לזכור כי תזונה נכונה ושינה מאוזנת הם חלק בלתי-נפרד מאורח-חיים בריא, אשר אף יהפכו את תרגילי כושר למתחילים שלנו לאופטימליים – משום שגופנו יהיה רגוע, עשיר בכל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק.


מגוון תרגילי כושר למתחילים:

• כפיפות בטן – נשכב על המזרן כאשר הידיים שלנו מאחורי הראש. הרגליים שלנו מקופלות מעלה ב- 60 מעלות. נחזיק את הבטן ונתרומם אל עבר הירכיים שלנו, נגיע קרוב אליהם ונרד מטה. אם אנו רוצים להקשות על התרגיל, אנו יכולים לשוב לעלות בלי לגעת ברצפה. אם אנו רוצים להקל על התרגיל, אנו יכולים לפרוש את הידיים קדימה, במקום להניח אותן מאחורי הראש בעת תרגילי כושר למתחילים. נבצע כ- 30 חזרות כאלו.

• מצב 2 – כולנו זוכרים את מצב ה- 2 מהצבא: נניח את האמות על המזרח וניישר את גופנו: רגליים צמודות וישרות וטורסו מורם. נחזיק את עצמנו בתנוחה הזו כשתי דקות. אם אנו רוצים להקשות על התרגיל, אנו יכולים ליישר את הידיים שלנו, כך שכפות הרגליים שלנו יגעו במזרן.

• שכיבת סמיכה – מבין תרגילי כושר למתחילים המוכרים יותר, שכן כולנו ביצענו אותן בבית-הספר או בצבא. בעת תרגילי כושר למתחילים, נקפיד לשמור על גוף ישר וידיים ישרות, באורך הכתפיים שלנו. נבצע כ- 20 חזרות של תרגילי כושר למתחילים אלו. מאותה תנוחת מקור, אנו יכולים לנוע לצדדים, לרדת עם האמות למזרן ולעלות ואף לטפוח, יד-יד בתורה, על הלב שלנו. כדאי לנו לאמץ את תנוחת שכיבת הסמיכה כתנוחת בסיס לתרגילים רבים, משום שהיא מחזקת אזורים רבים בגופנו, לרבות הידיים ובית החזה.