תרגילי כושר עם משקולות הם מן התרגילים המומלצים והיעילים ביותר, לפיתוח של כל הגוף שלנו:

• תרגילי כושר עם משקולות כבדות תורמים לגופנו עומס מכני – עומס שמביא לקריעה של רקמות השרירים שלנו, כך שבלילה החלבונים הרבים שאנו אוכלים יבנו אותם מחדש – חזקים ויציבים יותר.

• תרגילי כושר עם משקולות בינוניות בכובדן יובילו לעומס מטבולי – עייפות של השרירים שלנו, שתגרום להם להבין כי הם זקוקים ליותר אנרגיה. כתוצאה מכך, גופנו יעביר יותר פחמימות לשרירים שלנו, שיסייעו להאיץ את תהליך בניית השרירים שלנו.

• תרגילי כושר עם משקולות משפרים קואורדינציה בין השרירים השונים, שכן כל הגוף שלנו עובד יחד כדי להרים את המשקל. משום שישנה דרך ביצוע מסוימת של תרגילי כושר עם משקולות, אנו לא פוגעים בגופנו – אלא תורמים לפעילות נכונה שלו גם לאורך היום.


דוגמאות של תרגילי כושר עם משקולות:

• מתיחה מטה – נפתח את תרגילי כושר עם משקולות אלו בפיסוק רחב, כאשר אנו מחזיקים משקולת אחת כבדה בתורה אנכית בשתי הידיים שלנו. נרד עם הרגליים מטה, עד שאנו עוברים את רוחב הכתפיים שלנו, במעין צורה של כריעה. יחד עם הרגליים, נוריד את הידיים והמשקולת, ממש כמעט עד הרצפה. נתרומם ונבצע כשני סטים, הכוללים 15 חזרות כאלו.

• הליכת משקולות – בתרגיל זה כל שעלינו לעשות הוא לאחוז משקולת בכל יד וללכת עמה מצד לצד, הליכה מהירה. נבצע כ- 20 הליכות כאלו.

• ההרמה – כיצד מרימים משקולת? נתחיל מתנוחה של כריעה: פיסוק ברוחב הכתפיים, גב שפוף וידיים מוטות קדימה, כאשר בכל יד ישנה משקולת. ניישר את רגלינו באיטיות, נתרומם ויחד עם זאת נהפוך את המפרקים שלנו, כך שהן יפנו קדימה ויוכלו להעלות את המשקולות לכתפיים שלנו. מהכתפיים, נרים אט-אט את המשקולות בידיים ישרות, תוך כדי שמירה על איזון בין שני צדדי הגוף.