אלרגיה היא מצב בו תכשיר, פריט מזון או סביבה מסוימים אינם מסכימים עמנו ספציפית, אף על פי ששאר האוכלוסייה כן מצליחה ליהנות מהם. כשאנחנו אומרים "אינם מסכימים עמנו", אנו מתכוונים לכך בלשון המעטה: תגובה אלרגית יכולה להיות אחת מיני רבים כגון בחילות והקאות, נזלת כרונית, שיעול, חנק, שלשולים ואפילו חום.


דרכים להתמודד עם אלרגיה:

  • מהו האלרגן – רבים מאיתנו יודעים כי אנחנו אלרגיים למשהו, אך למה? רבים מאיתנו השתמשו בתכשירים שונים או אכלו במסעדה, כאשר הם קיבלו את התגובה ולכן, לא מיהרו לבדוק במה מדובר. אם אנחנו עדיין סובלים מהאלרגיה, כדאי לנו לנסות ולפנות לרופא, כדי לבדוק מהו מקור האלרגיה שלנו. אפשרות אחרת היא לנסות "להסיר" מהחיים שלנו את מה שנראה לנו שגורם לאלרגיה למשך תקופה ולאחר מכן לנסותו שוב, כדי לראות אם הוא אכן גרם לנו להגיב כך.

  •  מרחק – אם גילינו מהו מקור האלרגיה, מומלץ לנסות ולהתחמק ממנה. לדוגמא, אם אנחנו אלרגיים לאבק, נתרחק ממקומות ישנים או מזגנים. אם אנחנו אלרגיים לגלוטן, אנחנו לא נאכל כל דבר שקשור לחיטה, גם במסעדה וגם אם הציעו לנו.


תרופות סבתא לאלרגיה:

  • תמיסת מלח – תרופת הסבתא לאלרגיה הפופולרית ביותר היא מים עם מלח וגם במצב של אלרגיה היא מסייעת לנו מאוד: המלח מנקה את מערות האף מהאלרגן ששאפנו ועל ידי כך – מסייע לנו להיפטר מנזלת אלרגית. כדי להכין תמיסה יעילה, ניקח ליטר של מים מזוקקים וכפית מלח. נעמוד מעל הכיור ונזליף מהמים אל תוך הנחיריים שלנו. נאפשר לנוזל להתנקז דרך הנחיר השני או הפה ונחזור על הפעולה בשנית, דרך הנחיר השני. אמנם ישרוף לנו מעט, אך לאחר מכן נחוש כמו חדשים.

  • שום – הוא והבצל יחד, נחשבים לאנטיביוטיקה של הטבע. השום מכיל גופרית, מינרלים וויטמינים רבים אשר הופכים אותו לאנטי-בקטריאלי, אנטי-ויראלי, אנטי-פטרייתי והוא אף פועל נגד פרזיטים וטפילים. אם אנו סובלים מאלרגיה ממושכת, כדאי לנו לנסות ולאכול בין שתיים לשלוש שיני שום ביום, למשך שבוע-שבועיים. הריח אמנם יהיה לא פשוט לסבול, אך הפעולה תחזק את המערכת החיסונית שלנו מאוד ותעזור לנו להתגבר על האלרגיה.

  • אבץ מינרל מהותי לו אנו זקוקים מאוד בגופנו, כדי לשמור על תפקוד איכותי של המערכת החיסונית שלנו. ככל שמערכת החיסון שלנו תהיה חזקה יותר, כך לגוף שלנו יהיה קל יותר להילחם באלרגן. מעבר לכך האבץ מחזק את פעולתו של ויטמין A, מה שמשפר את יכולות הראייה שלנו. הוא מסייע בייצור ה- DNA, מסייע למערכת העצבים לפעול כיאות, מאזן את רמות השומן בעור ואף מסייע למנוע זיהומים בגוף.
ניתן למצוא אבץ בגרעינים, דגנים מלאים, טחינה ואגוזים. אף ניתן ליטול אותו כתוסף.