טחורים הם תופעה לא נעימה, אשר נפוצה בקרב חלק נכבד מהאוכלוסייה. טחורים הם מעין פצעים קטנים, הממוקמים לצד פי-הטבעת, אשר כואבים בעת הטלת צואה. טחורים עשויים להיפתח ולדמם, ללא טיפול או בעת החמרה של המצב.תרופות סבתא לטחורים – גורמים:

• צואה קשה ויבשה – תרופות סבתא לטחורים הם בעצם פצע. עיקר הפצעים נוצרים עקב חבלה. כאשר אנו לא שומרים על תזונה נכונה ולא שותים מספיק נוזלים במהלך היום, גופנו מתקשה להפיק צואה רכה, שנצליח להטיל בקלות.

• שלשול או עצירות כרוניים – גם כאשר אנו הולכים הרבה לשירותים, אנו עלולים לפצוע את אזור פי הטבעת שלנו ולגרום תרופות סבתא לטחורים. כאשר אנו סובלים מעצירות, הצואה שאנו מפיקים היא בדרך-כלל קשה ויבשה אף היא, לכן היא עלולה לפצוע את אזור פי הטבעת.


תרופות סבתא לטחורים

• מקלחת חמה ומרגיעה – לפני שאנו נכנסים לאמבטיה, ראשית אנו חייבים לנקות אותה עם אקונומיקה, שכן המטרה היא לנקות את תרופות סבתא לטחורים שלנו ומהותי לשמור על אווירה סטרילית ככל האפשר. המקלחת תסייע לנו להרגיע את האזור, להזין אותו בנוזלים ולחות ולנקות אותו. נמלא את האמבט עד לקו המותניים שלנו, 10 ס"מ בערך, ונשב בה, כאר הרגליים שלנו מונפות באוויר. מומלץ שנזוז באמבטיה קדימה ואחורה, כדי לאפשר למים לחדור לפי הטבעת ולנקות אותו. השתדלו לשמור על מים חמימים, שלא יפגעו באזור. יש להישאר באמבט לפחות עשר דקות.

פרוביוטיקה – הכוונה בפרוביוטיקה היא לחיידקים חברותיים, המתגוררים לאורך המעיים שלנו. מטרתם היא לסייע למעיים לברור את הערכים התזונתיים, לסייע לייצר צואה, לחזק את פלורת המעיים ולשמור עליה נקייה. חיידקים פרוביוטיים אף ילחמו בחיידקים שונים, כדי לגונן על המעיים ועל הגוף שלנו. הפרוביוטיקה תסייע להאיץ את תהליכי העיכול שלנו, להפוך את הצואה לרכה ונוחה ליציאה ועל ידי כך – תסייע להפחית את הכאבים. ככל שניפצע פחות במהלך הטלת הצואה, כך יגדלו הסיכויים תרופות סבתא לטחורים יחלימו במהרה.