צרבת היא תופעה שבוודאי מוכרת לכולנו, שכן היא כזו שבשגרה. רבים מאיתנו זקוקים תרופות סבתא נגד צרבת, עקב תופעה רפואית, עיכול של הרבה שומנים לא בריאים או מאכלים חריפים ואף יתכן משום שאנו סובלים מהשמנת יתר.


פרוביוטיקה – תוסף פרוביוטיקה איכותי מכיל מיליארדי חיידקים חברותיים, המסייעים לייעל את תהליך העיכול של גופנו: אותם חיידקים מתגוררים במעיים שלנו ומסייעים לנקות אותם, להילחם בפולשים, לנפח את הצואה שלנו כך שיהיה לנו קל ללכת לשירותים ואף תורמים לברירת המזון שלנו, בין פסולת וערכים תזונתיים המהותיים לגופנו.

משום שהם מסייעים להאיץ את תהליך העיכול, הם אכן נחשבים תרופות סבתא נגד צרבת. אם אנו סובלים תרופות סבתא נגד צרבת על בסיס קבוע, כדאי לנו לשקול לשלב את הפרוביוטיקה בתזונה היומית שלנו.

• זרעי שומר – השומר וזרעיו ידועים ביכולותיהם לתרום לתהליך העיכול של גופנו: בהודו, נהוג להגיש סוכריות שומר בטרם כל ארוחה, כדי לסייע ולתרום לתהליך עיכול בריא. השומר עשיר בסיבים תזונתיים, אשר תורמים לתהליך עיכול בריא, איטי ותחושת שובע שתמנע מאיתנו לאכול יותר מדי ולייצר מצב של תרופות סבתא נגד צרבת.

אנו יכולים לשלב את השומר בסלטים שונים או פשוט לאפות אותו בתנור, המביא למרקם קריספי. אף ניתן להשתמש בזרעי שומר כמלח טבעי ובריא ולפזר אותו על מגוון של מאכלים כדי למנוע צרבת מראש בעת אכילתם, כדי להימנע תרופות סבתא נגד צרבת.

אם אנו סובלים מצרבת מעיקה במיוחד ואיננו רגישים לטעם האניסי החזק של השומר, אנו יכולים להכין תה עם זרעי השומר, מעין סוג של חליטה: נוסיף שתי כפיות לכוס תה, נמתין מספר דקות, נסנן ונשתה. אפשרות נוספת היא פשוט ללעוס את הזרעים מספר פעמים ביום, כדי להקל על הבטן ולאזן את חומצות הקיבה.