5 עובדות מפתיעות על עצירות

אומרים שכמות יציאות תקינה, נעה בין שתיים לשבע יציאות בשבוע. כל דבר מתחת או מעל, נחשב כלא תקין. לרוב אנחנו נופלים איפשהו על הספקטרום התקין, אך לא תמיד. לפעמים עוברים יומיים, שלושה ימים או אפילו (רחמנא ליצלן) שבוע שלם, וטרם הצלחנו להתפנות. על חשיבות הסיבים בתזונה היומית שלך בוודאי כבר שמעת, גם על חשיבותה של שתייה מרובה סביר להניח ששמעת לא פעם ולא פעמיים במהלך חייך. אבל מה לגבי סקווטים בשירותים? ובכן, גם בנושא "תקוע" כמו עצירות, יש מה לחדש. להלן חמש עובדות שכנראה לא ידעת על עצירות.

אסור להתאפק

אנחנו אנשים בוגרים, ובתור כאלה אנחנו לא תמיד יכולים פשוט לעזוב הכול באמצע וללכת להתפנות. אבל לפי הרופאים, זה בדיוק מה שאנחנו אמורים לעשות. התאפקויות ארוכות ושליטת יתר בסוגרים, עלולים "לאלף" את הגוף שלנו להחזיק הכול בפנים, גם כשאנחנו כבר מוכנים ויש לנו זמן להתפנות. מה שקורה, זה שעם הזמן, הגוף שלנו מתחיל לאבד את האותות הטבעיים שלו אשר מלמדים אותו שהגיע הזמן להתפנות והוא פשוט יפסיק להגיב לכך, מה שעלול לגרום למצב של עצירות כרונית.

ישיבה ותנוחה לא נכונה

האסלות המודרניות בנויות בצורה כזו, שעל מנת להתפנות אנחנו צריכים לשבת זקוף. אבל, האנטומיה שלנו היא שונה לחלוטין ממה שהעולם המודרני רוצה להאמין. בעצם, תנוחת ההתפנות האידיאלית היא תנוחת ה"סקוואט". יציבה לא נכונה בזמן התפנות עלולה להוביל למגוון בעיות החל מטחורים ועד לחסימות מעיים. כמובן שלא חייבים לעשות סקוואט מלא על מנת להתפנות, עם האסלות של היום זה פשוט לא שימושי. מה שניתן ומומלץ לעשות, הוא פשוט להוסיף שרפרף קטן לרגליים בשעת הישיבה על האסלה.

איש עם נייר ביד בשירותים

אנחנו מתפנים פחות ככל שאנחנו מתבגרים

כמו כל הרגל אחר, גם הרגלי היציאות שלנו, מושפעים מהגיל. ככל שאנחנו מזדקנים, חלה ירידה בתפקודי המעיים שלנו, שרירי הבטן (השרירים שדוחפים) נחלשים, ובאופן כללי כל המערכת פשוט עובדת פחות טוב. אך אל דאגה, בעזרת תזונה נכונה ושמירה על כושר גופני, נוכל לשמור גם על היציאות שלנו מפני נזקי הגיל.

גם מצב הרוח משפיע

לחץ ומתח הם מערערי פעילות מעיים ידועים לשמצה. יש אנשים שמשלשלים כתוצאה ממצבי חרדה או לחץ, ויש אנשים שנתקעים. הלחץ והמתח גורמים למעיים שלנו להתכווץ, כאשר ההתכווצויות קורות רק באזור אחד של המעיים, היציאות שלנו פשוט נתקעות מאחורי אותו אזור, מה שכמובן מוביל לעצירות. טכניקות הרפיה ודמיון מודרך, יכולים לעזור למעיים שלנו לשחרר את היציאות האלו.

דרכי סיוע ליציאה רכה

בשוק קיימים מספר תוספי תזונה אשר יכולים לעזור לנו להשתחרר מהעצירות, כאשר הפופולרי שבהם הוא תוסף התזונה "פרש די" של חברת נוטרי די. תוסף התזונה פרש די, מורכב מפורמולת צמחית ייחודית בתוספת של סיבים תזונתיים, חיידקים פרוביוטיים ואנזימי עיכול. נטילה יומית של תוסף התזונה של נוטרי די, יכול לסייע לא רק בהקלה על התסמינים, על אלא אף בפיתרון הבעיה לטווח ארוך.